Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Bayley po šprinte vyhral aj keirin

SITA|25. aug 2004 o 19:11

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Austrálčan Ryan Bayley je kráľom šprintu v dráhovej cyklistike na olympijských hrách v Aténach. Po víťazstve v individuálnom šprinte vyhral 22-ročný Austrálčan aj stredajší ...

ATÉNY 25. augusta (SITA) - Austrálčan Ryan Bayley je kráľom šprintu v dráhovej cyklistike na olympijských hrách v Aténach. Po víťazstve v individuálnom šprinte vyhral 22-ročný Austrálčan aj stredajší keirin. V šesťčlennom finále triumfoval Bayley pred Španielom Josem Escuredom a Nemcom Renem Wolffom. Majster sveta v keirine z roku 2001 sa v stredu postavil na štart trikrát a všetky svoje jazdy vyhral. Najskôr jazdu 1. kola, potom semifinále a napokon i finále. Pre Austráliu tak vybojoval už ôsmu medailu z dráharských súťaží na OH, piatu zlatú. Španiel Escuredo potvrdil 2. miestom svoje striebro z tohtoročných majstrovstiev sveta v keirine v Melbourne. Nemec Wolff získal v Aténach už tretiu medailu, keď predtým triumfoval v tímovom šprinte a pridal bronz v Slovenský dráhový cyklista Jaroslav Jeřábek sa neprebojoval z 1. kola do semifinále. Tridsaťtriročný dráhar Dukly Trenčín najskôr obsadil v 2. rozjazde 4. miesto. Do semifinále, medzi dvanásť najlepších, sa priamo kvalifikovali prví dvaja z každej rozjazdy. Jeřábkovu druhú rozjazdu vyhral Nemec René Wolff. Slovák neuspel ani v opravách, keď v prvej jazde skončil na nepostupovom 5. mieste a do semifinále išli opäť len prví dvaja šprintéri. "Mal som ťažký žreb, neprial mi ani v jednej jazde. V prvej som zaváhal aj takticky pri nájazde do záverečného šprintu. Zavrel ma tam Nemec, chcel som ísť dopredu, ale už tam nebolo miesto. V opravnej jazde som mal za súperov tých najlepších, spomeniem Nemca Fiedlera a Angličana Staffa. Mal som to však veľmi dobre rozbehnuté, v závere to však chcelo ešte trošku zrýchliť. Angličan ani na chvíľku nespomalil a zaslúžene vyhral," povedal Jeřábek.

Výsledky - keirin mužov:

1. kolo (prví dvaja do semifinále, ostatní do opráv):

I. 1. Ryan Bayley (Austr.) 10,431, 2. Labros Vasilopoulos (Gr.)

II. 1. Rene Wolff (Nem.) 10,717, 2. Jose Escuredo (Šp.), 3. Martin Nothstein (USA), 4. Jaroslav Jeřábek (SR)

III. 1. Shane Kelly (Austr.) 10,927, 2. Ivan Vrba (ČR)

Opravy (prví dvaja do semifinále, pre ostatných sa preteky skončili):

I.: 1. Jamie Staff (V. Brit.) 10,973, 2. Jens Fiedler (Nem.),... 5. Jaroslav Jeřábek (SR)

II.: 1. Mickael Bourgain (Fr.) 10,645, 2. Josiah Ng (Malaj.)

III.: 1. Theo Bos (Hol.) 10,953, 2. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.)

Semifinále (prví traja do finále, ostatní do jazdy o 7. - 12. miesto):

I.: 1. Ryan Bayley (Austr.) 10,537, 2. Josiah Ng (Malajz.), 3. Jose Escuredo (Šp.)

II.: 1. Shane Kelly (Austr.) 10,748, 2. Rene Wolff (Nem.), 3. Mickael Bourgain (Fr.)

Finále: 1. Ryan Bayley (Austr.) 10,601, 2. Jose Escuredo (Šp.), 3. Shane Kelly (Austr.), 4. Rene Wolff (Nem.), 5. Josiah Ng (Malaj.), 6. Mickael Bourgain (Fr.)

O 7. - 12. miesto: 7. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.) 10,685, 8. Jens Fiedler (Nem.), 9. Labros Vasilopoulos (Gr.), 10. Ivan Vrba (ČR), 11. Jamie Staff (V. Brit.) a Theo Bos (Hol.)