Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Bayern sa snažil pomocou prípravných duelov získať podporu pre MS 2006

TASR|19. apr 2003 o 15:18

Berlín 19. apríla (TASR) - Vedenie nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov sa v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou CWL blízkou mediálnemu magnátovi ...

Berlín 19. apríla (TASR) - Vedenie nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov sa v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou CWL blízkou mediálnemu magnátovi Leovi Kirchovi údajne usilovalo získať podporu pre kandidatúru Nemecka na usporiadanie MS 2006 tak, že ponúklo štyrom menším zväzom finančnú čiastku za zohratie prípravných duelov na ich území.

Podľa Sueddeutche Zeitung Bayern a CWL ponúkli futbalovým zväzom Malty, Thajska, Trinidadu a Tobago a Tuniska od 250.000 - 300.000 dolárov za televízne práva na priateľské stretnutia bavorského veľkoklubu. Zverenci trénera Ottmara Hitzfelda nastúpili proti Thajsku v júni 2000, duely proti Malte a tuniskému klubu Esperance odohrali v januári 2001. Spomínané periodikum tvrdí, že k uzavretiu dohôd došlo tesne predtým, ako Nemecku pridelili svetový šampionát v roku 2006.

"Nevidím na tom nič nezvyčajné. Je záležitosťou Beyernu, proti komu sa rozhodne odohrať prípravné zápasy. Mnoho popredných klubov absolvuje turné po exotických krajinách a nikto sa nad tým nepozastavuje," povedal hovorca organizačného výboru MS 2006 Gerd Grauss. Nemecko zdolalo vo voľbách v roku 2000 favorizovanú Juhoafrickú republiku o jediný hlas.

mv pb

Súvisiace články