Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Bayern Mníchov oslavuje štvrtý titul v posledných piatich rokoch

TASR|27. apr 2003 o 16:04

Mníchov 27. apríla (TASR) - Nemecký futbalový klub FC Bayern Mníchov si sobotňajším víťazstvom 2:0 na pôde Wolfsburgu zabezpečil už svoj 18. majstrovský ...

Mníchov 27. apríla (TASR) - Nemecký futbalový klub FC Bayern Mníchov si sobotňajším víťazstvom 2:0 na pôde Wolfsburgu zabezpečil už svoj 18. majstrovský titul.

Bavorský veľkoklub tak získal pod vedením trénera Ottmara Hitzfelda svoj štvrtý titul v uplynulých piatich ligových ročníkoch. Päťdesiatštyriročný tréner sa môže pochváliť bilanciou, ktorú pred ním nedosiahol žiadny iný kouč v bundeslige.

"Predčasný zisk titulu je odmenou za výborný výkon mužstva. Neočakávali sme, že budeme titul oslavovať vo Wolfsburgu. Vedeli sme, že môžeme vyhrať, ale nemysleli sme, že súper nedokáže zdolať Hansu Rostock," povedal Hitzfeld, pre ktorého je to v poradí 21. úspech v ligových a pohárových súťažiach za 20 rokov jeho trénerskej kariéry.

Radosť vyjadril aj špílmacher Bayernu Michael Ballack. "Je skvelé získať titul po tom všetkom, čo sa mi prihodilo minulý rok," povedal futbalista, ktorý v závere minulej sezóny prišiel v drese Bayeru Leverkusen o nemecký titul a prehral vo finále Ligy majstrov i Nemeckého pohára. Ballack navyše prehral v drese nemeckej reprezentácie vo finále MS 2002 proti Brazílii (0:2).