Bayern ďalšou výhrou vyrovnal 31-ročný rekord Hamburgu

Thomas Müller dáva víťazný gól Bayernu.
Thomas Müller dáva víťazný gól Bayernu. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. nov 2013 o 17:52

Róbert Mak opäť nevymyslel nič, čím by pomohol svojmu klubu. Norimberg prehral 0:3 s oslabeným Freiburgom.

MNÍCHOV. 11. kole nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil úradujúci majster a líder súťaže Bayern Mníchov na ihrisku Hoffenheimu 1:2.

Bayern tak dosiahol 36. ligový zápas bez prehry v rade a vyrovnal rekord Hamburgeru SV zo sezóny 1982/83.

• 5. Bayern Mníchov 25 1986/87-1987/88

Úradujúci nemecký a európsky šampión Bayern naposledy prehral v dlhodobej domácej súťaži 28. októbra 2012 doma s Bayerom Leverkusen (1:2).

Nováčik súťaže Braunschweig vyhral gólom Kumbelu z 81. minúte nad Leverkusenom 1:0.

V stretnutí dvoch tímov, ktoré v aktuálnom ročníku bundesligy ešete nezvíťazili, triumfoval Freiburg na ihrisku Norimbergu 3:0.

Za domách hral do 61. minúty Róbert Mak, Karim Guédé v tíme hostí nebol ani na zápasovej súpiske. Freiburg rozhodol z 0:1 na 0:3 dokonca oslabený.

Schalke 04 uspelo na ihrisku Herthy Berlín, keď vďaka presným zásahom Szalaia a Draxlera vyhralo 2:0. V základnej zostave Herthy nastúpil Peter Pekarík, ktorý odohral celý zápas.

Eintracht Braunschweig - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

81. Kumbela. ČK: 90.+3 Bender (Leverkusen). 22 720 divákov

1. FC Norimberg - Freiburg 0:3 (0:0)

Góly: 57. Klaus, 79. Darida, 88. Mehmedi. ČK. 69. Sorg (Freiburg). 40 000 divákov

Hoffenheim - Bayern Mníchov 1:2 (1:1)

Góly: 34. Suele - 39. Mandžukič, 75. Müller. 30 150 divákov

Hamburg SV - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:1)

Góly: 23., 63. Kruse. 52.000 divákov.

Hertha Berlín - Schalke 04 0:2 (0:1)

Góly: 26. Szalai, 90.+4 Draxler. 70 000 divákov

Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 1:2 (1:1)

Góly: 36. A. Meier - 2. B. Anderson (vlastný), 82. M. Arnold