Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Bátory si vybehal ďalšie body

Sportnet|14. dec 2006 o 00:00

COGNE - Víťazmi pretekov klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom stredisku Cogne sa stali Fínka Virpi Kuitunenová a Nór Eldar Rönning (na snímke REUTERS). Zo Slovákov bodoval iba dvadsiaty Ivan Bátory. Alene Procházkove

j chýbalo k bodom šesť desatín sekundy.

V pretekoch žien na 10 km klasicky triumfovala Fínka Virpi Kuitunenová a posunula sa na čelo klasifikácie. Doterajšia líderka, Nórka Marit Björgenová, skončila až sedemnásta.

Procházková bojovala, no nakoniec sa jej ušlo 32. miesto. „Na začiatku som sa cítila dobre. Potom mi postupne začali odchádzať lyže, v klesaniach mi to spomaľovalo. Mrzí ma tých šesť desatín sekundy,“ doplnila 22-ročná Banskobystričanka. „Napriek sklamaniu, že to nevyšlo do tridsiatky, som spokojná. Alena prekonala menšiu virózu, takmer týždeň netrénovala. Začala veľmi dobre, pohybovala sa na popredných priečkach, ale asi to bolo na ňu príliš rýchle. Nie celkom sme trafili voskovanie, za špičkou zaostávame aj v kvalite lyží,“ povedal tréner Ján Valuška.

Ivan Bátory na mužskej pätnástke bodoval po tretí raz v sezóne. Skončil dvadsiaty a pripísal si 11 bodov. „Chcel som to rozbehnúť s rezervou, pretože trať bola veľmi rýchla, dlhé úseky sa išli súpažmo. Keby som to napálil od štartu, asi by som do cieľa iba dokráčal. Takticky som to zvládol. Z umiestnenia som trochu sklamaný, trúfal som si byť vyššie. Ale špička sa veľmi vyrovnáva, na desiate miesto som stratil iba dvanásť sekúnd,“ povedal 31-ročný Bátory, ktorý bol na desiatom kilometri na vynikajúcom deviatom mieste. „V stúpaní začali Rusovi predo mnou prekĺzavať lyže a mňa úplne zastavil,“ vysvetlil stratu.

Fakty SP v Cogne


Muži 15 km klasickou technikou: 1. Rönning (Nór.) 39:05,0 min, 2. Hetland (Nór.) +3,6 s, 3. Dementiev (Rus.) +5,4,... 20. Bátory +37,7, 50. Bajčičák +1:11,1, 84. Malák (všetci SR) +3:08,8. Ženy 10 km klasickou technikou: 1. Kuitunenová (Fín.) 26:44,5 min, 2. Majdičová (Slovin.) +32,1 s, 3. Saarinenová (Fín.) +50,2,... 32. Procházková (SR) +2:14,5.

Súvisiace články