Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bátory a Mihoková za celú výpravu zložili sľub prezidentovi SR

TASR|Publikované 28. jan 2002 o 15:46

Slovenskí olympionici blížiacich sa zimných hier v Salt Lake City zložili v pondelok na Bratislavskom hrade ústami bežca na lyžiach Ivana Bátoryho a biatlonistky Soni Mihokovej sľub prezidentovi SR ...

Bratislava 28. januára (TASR) - Slovenskí olympionici blížiacich sa zimných hier v Salt Lake City zložili v pondelok na Bratislavskom hrade ústami bežca na lyžiach Ivana Bátoryho a biatlonistky Soni Mihokovej sľub prezidentovi SR Rudolfovi Schusterovi.

Za účasti členov vlády SR, podpredsedov NR SR a veľvyslanca USA v SR šéf Slovenského olympijského výboru František Chmelár zdôraznil, že do USA cestuje piata olympijská výprava v histórii SR, tretia na zimné hry a doteraz najpočetnejšia. Následne odovzdal prezidentovi pamätnú známku vydanú slovenskou poštou. Hlave štátu potom šéf olympijskej výpravy Július Dubovský predstavil všetkých prítomných účastníkov ZOH. Po odovzdaní olympijských dekrétov prezident SR slávnosť ukončil prejavom, v ktorom zdôraznil: "Je pre mňa veľkou cťou vypraviť vás na olympiádu, ktorá je vrcholom u každého športovca. Som presvedčený, že urobíte všetko, aby ste dôstojne reprezentovali svoju vlasť."

/k dispozícii je fotoreportáž/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.