Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Bátky nestačil na dvojnásobného majstra sveta Abrahamiana, prehral 0:4

TASR|24. aug 2004 o 12:15

Atény 24. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant v zápasení Attila Bátky (31 rokov) prehral v ďalšom zápase základnej skupiny v hmotnostnej kategórii ...

Atény 24. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant v zápasení Attila Bátky (31 rokov) prehral v ďalšom zápase základnej skupiny v hmotnostnej kategórii do 84 kg s vysokým favoritom Arom Abrahamianom zo Švédska 4:0 a jeho ďalší osud na tejto olympiáde zostal v rukách ostatných zápasníkov z tejto skupiny. Do ďalších bojov totiž postupuje iba víťaz základnej skupiny.

Hoci v druhom súboji dňa Attila Bátky veľmi dlho vzdoroval svojmu rivalovi, o všetkom sa rozhodlo až v predĺžení. Dvojnásobný majster sveta získal jediný bod v šesťminútovom meraní síl už po minúte súboja, keď po pokľaku (parteri) pretočil Bátkyho na žinenke. Rodák z Dunajskej Stredy potom húževnato vzdoroval favorizovanému 29-ročnému Arménovi vo švédskom drese až do úplného konca celého duelu. Za stavu 1:0 pre Ambrahamiana sa súboj predlžoval. Reprezentant Švédska toto predĺženie bleskovo využil a svoj útok v predĺžení premenil na trojbodový chvat a pomerom 4:0 vyhral toto meranie síl. Predĺženie súboja Abrahamian - Bátky trvalo iba štyri sekundy.