Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Baťka sa blysol blokom na Kollára

Sportnet|Publikované 30. okt 2006 o 00:00

Košice Basketbalisti Slávie TU Košice v sobotu jasne ukázali, že predchádzajúca prvá prehra s Komárnom bola len chvíľkovým zaváhaním. Proti Leviciam

už opäť šliapali naplno a odprevadili súpera domov s debaklom o päťdesiat bodov. Najmä v prvom polčase bavili technici divákov, ktorí ich vydarené kombinácie nie raz odmenili potleskom. Pravda, treba priznať i to, že súper nebol z najťažšieho súdka a navyše ani nepricestoval v kompletnom zložení. Všetko to bolo vodou na mlyn domácemu kolektívu, ktorý potvrdil, že na výslní extraligovej tabuľky sa nevyhrieva náhodou.

V tíme Slávie TU Košice mohol vďaka suverénne sa vyvíjajúcemu zápasu dostať viac priestoru na palubovke aj talent z košickej liahne Michal Baťka. Mladý pivot najmä v prvom polčase dobre zapadol do žlto-modrého stroja a naznačil, že budúcnosť má pred sebou. "V prvom polčase sa mi hralo asi najlepšie. Zápas sa vyvíjal dobre, vtedy nie sú také stresy a hrá sa v pohode. Do stretnutia som teda dobre zapadol," uviedol po zápase M. Baťka. Blysol sa naozaj najmä pri svojom prvom striedaní, aj keď mal neľahkú úlohu bojovať pod košom s mohutným pivotom Levíc Kollárom. Ten sa pri svojom spôsobe boja opiera o svoje kilogramy, no 19-ročný Košičan šikovne využil skutočnosť, že výškovo je na kom lepšie on. V druhej štvrtine svojho o trinásť rokov staršieho rivala najprv parádne zblokoval a onedlho mu znovu nedovolil vystreliť, čo podstatne skúsenejšieho borca tak vytočilo, že od zlosti sa dopustil zbytočného faulu. "Opýtal som sa spoluhráča Dejana Stojanoviča, ako ho treba brániť a potom som sa podľa toho riadil. Je naozaj dosť ťažký, má svoju váhu. Keď som sa však oňho oprel, dalo sa to. Ten blok ma celkom potešil," povedal na margo súbojov s Kolllárom pivot Slávie TU. V druhom polčase dal tréner Gacík Baťkovi príležitosť hneď od začiatku, no už sa mu až tak nedarilo. "Asi som sa cez polčasovú prestávku slabo rozcvičil, a preto mi dlho trvalo, kým som sa znovu rozbehol." Celkovo druhá dvadsaťminútovka herne už zaostávala za tou prvou, no pri obrovskom náskoku technikov sa ani niet veľmi čo čudovať. Protivník domácich jednoducho neprinútil siahnuť na dno síl. "My sme si aj tak chceli zlepšiť reputáciu po prehre v Komárne a tak to aj skončilo. Patrilo sa napraviť si náladu a v pohode sa pripraviť na ďalšie zápasy." Po prvej štvrtine základnej časti Košičania extraligovému pelotónu kraľujú s jedinou prehrou. "Určite, že sme radi, možno sme to ani nečakali. Dôležité zápasy vonku sme však povyhrávali a to rozhodlo, že sme prví." Vysokým ambíciám východniarov zodpovedá aj nabitý káder, v ktorom patrí Batka k najmladším. "Cítim sa v tíme dobre. Už som v ňom dlhší čas a hrá sa mi v pohode. Nemám žiadne problémy," pochvaľuje si 205-centimetrový basketbalista, ktorý však vie, že pri takej konkurencii sa má čo oháňať, aby si vydobyl viac času na palubovke. "Veru, treba však riadne trénovať a tá šanca určite príde."

Tvrdý pád hrdinu

Košice - Rozohrávač Slávie TU Róbert Nuber v prvom polčase zápasu s Levicami potvrdil svoju skvelú formu a opäť s loptou vyvádzal čarovné kúsky! Na jeho parádne akcie bolo radosť pozerať, fanúšikov nútil k potlesku. Bezpochyby bol košickým lídrom a hrdinom prvej polovice zápasu. Žiaľ, krátko po zmene strán ho zastavil nepríjemný pád na zem po nedovolenom zákroku hosťujúceho Kollára. Kilogramy hovorili jasne v prospech mohutného Levičana, a preto tvrdý pád na zem vyzeral hrozivo a Nuber sa len ťažko pozviechal z palubovky na lavičku. "Podľa mňa to nebolo naschvál, išlo o boj o loptu. Kollár sa mi po zápase aj ospravedlnil a podali sme si ruky. Vyskočil som a vo vzduchu nemám balans. On do mňa trošku strčil a spadol som na ruku. Odniesol si to lakeť, vyzerá to však dobre, i keď je to trošku opuchnuté, dá sa s tým hrať," povedal nám R. Nuber, ktorý bol v sobotu ozaj vynikajúci.

Súvisiace články