Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Baťka: Prípravy už bolo dosť, liga je liga

V národnom tíme. Michal Baťka mal v septembri reprezentačné povinnosti. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 7. okt 2016 o 22:00

Káder košických basketbalistov je obmenený, ostala len kostra tímu.

KOŠICE. Basketbalisti KB Košice už v sobotu vstúpia do novej sezóny našej najvyššej súťaže.

V prvom kole Eurovia SBL si zmerajú sily s bratislavským Interom, s ktorým vlani zviedli neúspešný súboj o bronzové medaily.

Káder je však takmer kompletne obmenený, ostala len kostra tímu Michal Baťka, Stanislav Baldovský a Maurizio Galata

Na domácom turnaji v rámci predsezónnej prípravy Košičania zdolali Inter Bratislava 82:77 a podobný výsledok by určite brali aj na palubovke súpera.

„Bude to určite ťažší zápas. S Interom sme sa však už stretli veľakrát aj v minulej sezóne, takže navzájom sa dobre poznáme. Navyše na rozohrávke tam majú Alexa Vlahoviča, ktorý pôsobil vlani v našom tíme. Poctivo sme sa na nich pripravili počas posledných dní a verím, že tam dokážeme uspieť. Na Interi je horúca palubovka a nie každému sa tam podarí vyhrať,“ uviedol pivot Michal Baťka.

Nevie sa už dočkať

K tímu sa kvôli reprezentačným povinnostiam pripojil aj spolu s Baldovským a Žiakom až koncom septembra a tak zohratosť v klube postupne pilujú.

„V družstve máme dobrých chalanov, osobne si myslím, že nie je tam veľká potreba na dlhšie zohrávanie sa, možno tak mesiac a pol. Počas posledných tréningov sa však ukazuje, že si dobre rozumieme a čím ďalej tým lepšie. Určite doženieme to, že sme sa k tímu pripojili trochu neskôr. Už sa neviem dočkať prvého zápasu, predsa len liga je liga a prípravy už bolo dosť,“ povedal Baťka.

V košickej šatni sa črtá dobrá partia, ktorá chce v lige zabojovať o čo najvyššie priečky.

„Myslím si, že si všetci spolu rozumieme, či už na ihrisku alebo mimo neho. Chalani, ktorí absolvovali celú prípravu a sú tu v podstate od augusta sa už veľmi tešia na to, že to konečne vypukne. Všetci chceme ukázať, čo sa nám podarilo počas prípravy natrénovať,“ skonštatoval Baťka.

Náročné vyžrebovanie

V uplynulej sezóne boli Košičania nováčikom extraligy, no po jej skončení boli azda jedným z najväčších prekvapení. Ambície klubu sú preto tento rok o čosi vyššie.

„Dôležité je, aby boli zdraví všetci hráči a aby nikto nevypadol z rotácie. Keď pôjdeme od zápasu k zápasu, celkovo nás ich v sezóne čaká okolo 40, tak verím, že si pred play-off vybojujeme čo najlepšie miesto. Je to ešte ďaleko, čo bude potom, musíme sa sústrediť na úvod, keďže máme náročné vyžrebovanie, prvé dva zápasy hráme v Bratislave. Verím, že keď potom prídu domáce zápasy, budeme v nich úspešní.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.