Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Baťka je po siedmich rokoch opäť v drese Spišskej Novej Vsi

(Autor: basketsnv.sk)
SITA|Publikované 21. jún 2020 o 09:26

Neprehrať dvakrát po sebe, znie jeho motivácia.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na Spiši naďalej skladajú zaujímavú hráčsku mozaiku pred novou basketbalovou sezónou. Jej súčasťou bude aj Michal Baťka, ktorý sa do Spišskej Novej Vsi vráti po siedmich rokoch.

Po úspešnom viacročnom pôsobení v elitnom slovenskom tíme Interi Bratislava dal 32-ročný a 204 cm vysoký pivot prednosť ponuke od ambicióznych východniarov.

Zasadla rodinná rada

"Zasadla rodinná rada a po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodol, že sa po rokoch vrátim do Spišskej Novej Vsi. Základom všetkého bola priateľská, ba priam až rodinná komunikácia medzi mnou, športovým manažérom Mišom Búzom, predsedom klubu Rasťom Javorským a trénerom Teom Hojčom," skonštatoval trojnásobný majster Slovenska, cituje ho oficiálny web tímu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves.

Baťka prichádza do tímu, ktorý má pred sezónou 2020/2021 smelé ambície a k ich naplneniu je pripravený pomôcť svojim basketbalovým umením.

"Určite nechcem skončiť sezónu v apríli. Našou ambíciou musí byť play-off a určite všetci zabojujeme o to, aby sme prešli cez prvé kolo a hrali o medaily. Tam sa už môže stať čokoľvek. Podstatné je, aby sme boli všetci zdraví a bavili basketbalom fanúšikov aj seba samých," skonštatoval Baťka.

Slovenská cesta

Funkcionári zo Spiša sa pustili po zaujímavej "slovenskej" ceste. Pred Baťkom už angažovali iného pivota Michala Čekovského aj krídelníka Tomáša Mrviša.

Rozrastajúcu sa partiu slovenských reprezentantov by mal z pozície šéfa realizačného tímu "ukočírovať" slovinský tréner Teo Hojč.

"Tréner Hojč už v Leviciach ukázal ,že to so slovenskými hráčmi vie a verím, že v Spišskej Novej Vsi na to nadviažeme. Teším sa, že Slováci budú hrať v tíme prím, bude to určite zaujímavé. Podstatné je, aby sme všetci zostali zdraví. Potom určite vrátime dôveru trénerovi," pokračoval Baťka pre basketsnv.sk.

Nebude to krok späť?

Z tímu majstra prichádza do mužstva, ktoré v posledných rokoch bojovalo o účasť v play-off z nižších pozícii v tabuľke. Nebude to pre skúseného podkošového hráča krok späť v kariére?

"Nerád prehrávam a hoci sa tím ešte len skladá a my nepoznáme silu súpisiek našich súperov, môžem fanúšikom sľúbiť, že urobíme všetko preto, aby sme neprehrali dva zápasy po sebe. Určite príchod do Spišskej nevnímam ako krok späť. Verím, že spolu s trénerom, spoluhráčmi, vedením klubu a fanúšikmi urobíme pekné veci,“ dodal bývalý hráč Interu, ale aj Košíc či Prievidze.

Z novej posily, ktorá sa klubu upísala na jednu sezónu s opciou na tú ďalšiu, má radosť aj tréner Spišiakov.

"Michal je hráč, ktorého veľmi rešpektujem. Nášmu klubu prináša tvrdosť a skúsenosti. Som si istý, že spolu s Čekovským sa vzájomne budú na palubovke dopĺňať a vytvoria silné duo pod košom,“ podotkol Hojč.

Spokojnosť neskrýval ani športový manažér klubu Michal Búza.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo dotiahnuť jedného z najlepších slovenských basketbalistov posledných rokov. On v podstate začínal v Spišskej s veľkým basketbalom ako mladý hráč. Verím, že nám pomôže v obrane aj v útoku a svojimi správnymi rozhodnutiami v kľúčových okamihoch rozhodne zápasy v náš prospech," doplnil Búza.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.