Basketbalový tréner Skočovski sa vrátil do Popradu

Jozef Turák. Prezident BAM Poprad.
Jozef Turák. Prezident BAM Poprad. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|18. sep 2014 o 00:00

Ženský basketbal v Poprade sa chce vrátiť späť na výslnie. Potvrdzuje to návrat trénera Igora Skočovského.

Ženský basketbal v Poprade sa chce vrátiť späť na výslnie. Potvrdzuje to návrat skúseného trénera Igora Skočovského do Popradu. Uznávaný odborník zo Srbska sa stal novým trénerom družstva kadetiek i žien Basketbalovej akadémie mládeže (BAM) Poprad. Okrem toho bude v klube zastávať aj funkciu hlavného metodika.

POPRAD. BAM Poprad síce figuruje na basketbalovej mape Slovenska len krátko, no vo svojich radoch má plejádu vynikajúcich trénerov.

Už tie najmladšie vekové kategórie majú pod palcom známe trénerské osobnosti. Teraz sa ich rady rozšírili o ďalšiu významnú persónu.

„Obsadenie trénerskej zložky máme v Poprade absolútne špičkové. V kadetskej vekovej kategórii máme dostatočný počet hráčok, preto sme vytvorili až dve družstvá. Nechceme, aby dievčatá sedeli na lavičke, prioritou je, aby každý hral. Aj v kategórii starších mini žiačok máme takmer 30 dievčat. Trénujeme nielen na ZŠ Komenského, ale aj v Aréne Poprad, čo je pre deti veľkou motiváciou a zážitkom. So ZŠ Komenského máme veľmi dobrú spoluprácu, rovnako tak nám vychádzajú v ústrety aj v Aréne Poprad. Už v minulom roku sme sa zúčastnili turnaja v Poľsku, kde sa deťom veľmi páčilo a chystáme sa tam i v tomto roku. Aj v tejto sezóne zorganizujeme niekoľko domácich turnajov. V lete sme absolvovali detský kemp,“ uviedol prezident BAM Poprad Jozef Turák.

Chcú sa vrátiť na extraligovú mapu

Družstvo žien BAM Poprad sa rovnako ako vlani predstaví v prvej lige. Hlavným cieľom je stabilizácia klubu a pod vedením skúseného trénera Igora Skočovského postupný návrat družstva na extraligovú mapu.

„Družstvo tvoria naše odchovankyne, väčšinou mladé hráčky, ktoré sú doplnené niekoľkými skúsenými basketbalistkami. Postupnými krokmi by sme sa chceli vrátiť medzi špičkové tímy na Slovensku. Pre mládež máme zásluhou mesta Poprad vytvorené výborné podmienky. Chýba nám ale vrchol pyramídy a tým je účasť ženského družstva medzi elitou,“ zdôraznil Jozef Turák.

Smutným faktom ostáva, že v jednej z najkrajších arén na Slovensku, v Poprade, ktorý bol dlhé roky baštou slovenského ženského basketbalu, vrcholový šport už dlhšie chýba.

Tréneri BAM Poprad

Škôlky, minimix: Alena Kováčová, I. prípravka: Andrea Kuklová, Marianna Tetemondová, II. prípravka: Andrea Čubanová, Samuel Košický, ml. mini žiačky: Andrea Kuklová, st. mini žiačky: Dana Mlynarovičová, Martin Pazúr, ml. žiačky: Michaela Drobná, žiačky: Gabriela Husárová, kadetky B: Jana Janáčková, kadetky A: Igor Skočovski, ženy: Igor Skočovski, šéftrénerka: Jana Janáčková, hlavný metodik: Igor Skočovski.

Nachádzate sa tu: