Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Basketbalový deň otvorených dverí

Povinné víťazstvo. Ostravu zdolali Spišiačky hladko, ale ich výkon v obrane bol veľmi slabý. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 4. mar 2013 o 23:00

V poslednom domácom vystúpení nadstavbovej časti ženskej extraligy hostili Spišiačky hráčky z Ostravy.SP. NOVÁ VES. Nadstavbová časť je pre Novovešťanky skôr prípravou na play–off zápasy v boji o medaily. Od začiatku mali réžiu vo svojich rukách a v tréningovom tempe zvíťazili 92:65.

Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou, už niekoľko kôl tréner ŠKBD Rucon Dávid Demečko prízvukuje, aby dievčatá hrali zodpovednejšie v obrane. Aj inkasovaných 65 bodov od Ostravy je priveľa. V niektorých fázach zápasu to vyzeralo, akoby Spišiačky mali deň otvorených dverí.

„Je pravdou, že niekedy boli tie dvere otvorené, no boli fázy, kedy sme ich aj zavreli. Dievčatá mali pred zápasom určité úlohy, ktoré mali splniť. Vo väčšej miere ich nesplnili. Takto som si prípravu na play–off nepripravoval, tam už sa bude trestať každá chyba,“ kriticky povedal po stretnutí tréner Dávid Demečko.

Jeho slová len potvrdila nová posila z Chorvátska Iva Sliškovic, ktorá zaznamenala najviac bodov. „Zvíťazili sme, no v obrane to bola hrôza a katastrofa. Tam sa musíme zlepšiť.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.