Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Basketbalové zmeny u žien na Spiši

Menšie rošády v kádri. Jedna hráčka spišský tím opúšťa, nová basketbalistka Ana Baletičová prichádza. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. dec 2013 o 23:00

Z kádra odchádza sympatická Markéta Zatloukalová, prichádza reprezentantka z Čiernej Hory.SP. NOVÁ VES. Po zápase s Good Angels Košice došlo v kádri Ruconu Spišská Nová Ves k zmene.

Už bez Markéty

Sympatická moravská pivotka Markéta Zatloukalová odchádza.

„Chcem sa Markéte poďakovať za služby, ktoré pre náš klub odviedla. Lúčime sa v dobrom, po vzájomnej dohode sme sa zhodli na tom, že to bude lepšie pre obe strany. Markéta je dobrá basketbalistka, no v tvrdej konkurencii pivotiek nedostávala toľko času na palubovke ako by si sama predstavovala. V jej novom tíme jej prajeme všetko dobré, verím, že na náš klub bude spomínať len v dobrom,” skonštatoval generálny manažér Ruconu Róbert Šimkuľák.

Na Spiši obľúbená Markéta sa asi presťahuje do Petržalky, no za Spišom jej bude smutno.

„Bola som tu už ako doma, nepopieram, Spišská mi prirástla k srdcu a určite mi bude chýbať. Taký je však basketbalový život, verím, že v novom klube sa presadím viac. Bola to pekná sezóna a pol, ďakujem všetkým babám i fanúšikom. Bolo mi cťou pred nimi hrať,” týmito slovami uzavrela svoju spišskonovoveskú basketbalovú kapitolu bronzová medailistka z minulej sezóny Markéta Zatloukalová.

Nová posila

Jedna hráčka odišla, ale pred dôležitými zápasmi sezóny sa vedenie klubu rozhodlo družstvo posilniť.

Na Spiš totiž prichádza Ana Baletičová. Táto 28–ročná, 185 cm vysoká reprezentantka Čiernej Hory podpísala s Ruconom zmluvu do konca aktuálnej sezóny. Účastníčka tohoročného európskeho šampionátu odohrala minulú sezónu v drese Buducnosti Podgorica, s ktorou sa stala víťazkou ligy i tamojšieho pohára.

Navyše získala prestížny honor MVP čiernohorskej ligy. V roku 2011 si zahrala v drese gréckeho Athinaikosu semifinále FIBA Cupu a svojej rodnej krajine dopomohla k šiestemu miestu na ME v Poľsku.

Okrem kvalitnej gréckej ligy okúsila palubovky i v Španielsku, Srbsku, Čiernej Hore. Do konca aktuálneho ročníka si teda dopraje aj slovenský zážitok.

„MEL-ka nám ukázala, kde nás tlačí topánka a ak chceme byť konkurencieschopní, museli sme konať. Odchod Zatloukalovej nás bolel, no taký je basketbalový život. Nutne potrebujeme posilniť aj klasickú 'päťku', ku Gine Palušnej potrebujeme ešte jednu pivotku minimálne jej kvalít, čo nebude jednoduché, ale už máme niečo rozpracované, budeme verejnosť včas informovať. V novom roku nás čaká rozhodujúca časť ročníka, v play–off slovenskej ligy máme smelé ambície a musíme byť pripravení. Baletič ešte do zápasu s Ružomberkom nezasiahne. V tejto súvislosti chcem požiadať našich fanúšikov, aby v stredu prišli podporiť náš tím, chceme im dať pekný vianočný darček v podobe víťazstva a na to budeme potrebovať každý hlas, vo verím, že zaplnenej hale,” informoval Róbert Šimkuľák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.