Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Basketbalové sviatky na Spiši

Kvalitný zápas. Súboj so Záhrebom sľubuje kvalitný ženský basketbal. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 7. nov 2013 o 23:00

V netradičný hrací deň sa v metropole Spiša predstaví euroligové družstvo zo Záhrebu.SP. NOVÁ VES. Dnes o osemnástej hodine bude v spišskonovoveskej hale menší basketbalový sviatok. V nadnárodnej súťaží hostí ženské družstvo Rücon Spišská Nová Ves silný celok zvučného mena zo Záhrebu.

Oddych a zodpovedná príprava

Za ostatné dni boli Spišiačky v jednom basketbalovom kolotoči. Ešte sa nestihli spamätať z jedného majstráku a už nasledoval ďalší. Po nedeľňajšom víťazstve nad Slovanom Bratislava sa konečne šialené tempo upokojilo.

„Tešíme sa na Záhreb, veď je to euroligové družstvo. Aj celotýždňovú prípravu sme prispôsobili tomuto náročnému súboju. Po ťažkých dňoch nám dal tréner aj voľno, ale už je všetko nasmerované na súboj so Záhrebom. Boli sme si pozrieť v stredu basketbalový extraligový zápas mužov proti Komárnu. Trošku sme vypli a potom začali naplno tréningy,“ uviedla hráčka Rüconu Spišská Nová Ves Regina Palušná.

Zranená Beňušková a narodeniny

Veľkým pozitívom pred ďalšími zápasmi dievčat zo Spiša je, že ich herný prejav ide rapídne hore. Ak dodržiavajú trénerove pokyny, hrajú kolektívne, vtedy sú veľmi silné.

Dobré ohlasy boli na ich vystúpenie v Miskolci, následne doma zabrali proti Slovanu a všetko by to mohlo vygradovať dnes proti Záhrebu. Chýba tomu len jedno – živé striebro v podobe zranenej rozohrávačky Diany Beňuškovej.

„Osobne mi naša prvá rozohrávačka Diana veľmi chýba. Má zranenie päty a uvidíme, či dnes nastúpi. Proti Záhrebu by sme veľmi chceli zvíťaziť, no uvedomujeme si silu súperiek. Mám o motiváciu navyše. Náš tréner má v týchto dňoch narodeniny a bol by to od nás najlepší darček,“ skonštatovala Regina Palušná.

Sťahovanie fanklubu

Basketbalový klub Rücon Spišská Nová Ves v spolupráci s fanklubom “Šalene Gebule” pristúpil k zmene umiestnenia fanklubu v hale. Počnúc najbližším zápasom so Záhrebom sa fanklub presúva do sektora nad vchod medzi sektor A a B.

„Toto rozhodnutie padlo za účelom zlepšenia atmosféry na zápasoch, priblíženia sa k hráčkam a tým zväčšenia ich motivácie, no a v neposlednom rade zvýšenia bezpečnosti v prípade účasti hosťujúcich fanklubov. Toto rozhodnutie bolo jednoznačne podporené samotnými hráčkami, a preto veríme, že aj samotní fanúšikovia si postupne zvyknú na túto zmenu a prinesie to oživenie do zápasov,“ uviedol predseda fanklubu Milan Mucha.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.