Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Basketbalové derby korisťou Michaloviec

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Základná časť druholigovej súťaže basketbalistov sa počas uplynulého víkendu prehupla do svojej druhej polovice. Na programe ôsmeho kola

boli zápasy dvojičiek a teda aj zemplínsky derby súboj 1. BK Michalovce a BK Humenné. Za kratší koniec v ňom ťahali hostia spod Vihorlatu, ktorí na palubovke odvekého rivala prehrali 66:83 (33:37). A hoci ešte na začiatku prvého polčasu viedli tesne o dva body, Michalovčania skóre otočili a napokon dokonali výhru so sedemnásťbodovým rozdielom. "Z nášho pohľadu to bol dosť zložitý zápas, lebo z predchádzajúcich siedmich duelov sme až šesť hrali na palubovkách súperov a v jedinom domácom stretnutí proti Delte Online Košice sme vysoko prehrali. Naša psychika bola teda dosť naštrbená a tak azda aj preto sme v úvodnom dejstve pôsobili zakríknutým dojmom. Cez prestávku sme si povedali, že zápas, ktorý má dopadnúť jednoznačne v náš prospech, nesmie byť taký vyrovnaný. Tým ale nechcem znižovať silu súpera, ktorý sa zo zápasu na zápas zlepšuje a aj u nás zanechal sympatický dojem," povedal domáci kouč Imrich Rakovský, ktorý aj napriek mierne rozpačitému dojmu z výkonu svojich zverencov vyzdvihol hru čiperného Biganiča, pod košom veľmi platného Virčíka, v obrane nekompromisného Magoča a strelecky excelujúceho Janošova.

Tréner hostí Jozef Babjak mal po stretnutí ťažké srdce na rozhodcov, ktorí podľa neho pripustili tvrdšiu hru, ktorá typologicky viac sedí domácim Michalovčanom. Jeho zverenci sa nechali verdiktmi arbitrov zbytočne vyviesť z miery a možno aj preto na zemplínskeho rivala nestačili. "Nemyslím, že by rozhodcovia ovplyvnili výsledok stretnutia a už vôbec sa mi nezdali ich rozhodnutia úmyselné. Podľa mňa odviedli korektný výkon. Pískali na rovinu," kontroval domáci lodivod.

Michalovčanov, ktorí by radi po bojoch v základnej časti konečne prerazili medzi štvoricu najlepších, čaká teraz šestica domácich stretnutí. Ak chcú pomýšľať na postup medzi spomínané kvarteto, musia bezpodmienečne rad radom víťaziť a pritom čakať, ako sa bude dariť súperom. Najbližšie sa predstavia opäť pred vlastným obecenstvom, keď v sobotu 16.11. 2002 privítajú posledný celok priebežného poradia PLY SPO Rožňava, a o deň neskôr si zmerajú sily s aktuálnym lídrom z Veľkého Krtíša. "Som veľmi rád, že máme takéto vyžrebovanie. Proti Gemerčanom by sme chceli hrať uvoľnene s jasným cieľom zvíťaziť. Bol by som rád, keby to bola z nášho pohľadu kvalitná príprava na nasledujúci súboj s Veľkým Krtíšom. Bude to zápas v štýle kto z koho a našou veľkou túžbou bude pripísať si skalp vlaňajšieho nováčika," dodal Imrich Rakovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.