Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Basketbalová pocta kamarátovi

Sportnet|Publikované 5. dec 2007 o 23:00

Tomáš Kačmarik nastúpil na stretnutie s čiernou stužkou. BK Humenné sa zatiaľ delí o špicu druholigovej tabuľky.HUMENNÉ. V uplynulom kole sa

Tomáš Kačmarik nastúpil na stretnutie s čiernou stužkou. BK Humenné sa zatiaľ delí o špicu druholigovej tabuľky.

HUMENNÉ. V uplynulom kole sa basketbalisti BK Humenné predstavili na bardejovskej palubovke. Aj keď boli v úlohe favorita, o plný bodový zisk museli tuho bojovať až v predĺžení. Nakoniec úspešne...

Smrť 17-ročného basketbalistu

Výrazne sa o víťazstvo na hornom Šariši pričinil Tomáš Kačmarik. Na stretnutie však nenastupoval úplne psychicky v pohode, čoho dôkazom bola aj čierna stužka na jeho drese. "Úplne na zmrazila informácia o nečakanej smrti Samuela Baníka, 17-ročného basketbalistu zo Spišskej Novej Vsi. V Žiline sme spolu pôsobili v jednom družstve ako žiaci, býval vedľa na izbe, bol vitálny, rýchly hráč... Smrť spôsobil srdcový kolaps, čím som sa aj ja trochu preľakol, lebo pred sezónou som absolvoval vyšetrenia práve na krvný tlak. Aspoň čiernym pásikom som mu chcel vzdať úctu, bojoval som aj zaň," konštatoval Tomáš Kačmarik, ktorý si v stretnutí pripísal na svoje konto 36 bodov. "Spočiatku sa mi darilo viac, v druhom polčase na mňa súper pritvrdil v obrane, v predĺžení mi pomohli spoluhráči. Symbolicky pre mňa vyznel záver zápasu, keď posledná strela domácich úspešná nebola. Akoby nám pomohol basketbalový Boh aj so Samom," dodal nostalgicky humenský odchovanec.

Zatiaľ oporou

Krídelník BK Humenné hrával uplynulú sezónu vo Svite, no počnúc novým súťažným ročníkom je kmeňovým hráčom Petržalky. Možnosťou hosťovania odohral v humenských farbách zatiaľ štyri stretnutia a priemerom 28 bodov potvrdzuje pozíciu opory. "Som si vedomý, že toho musím brať v obrane i útoku na seba viac. Očakáva to odo mňa tréner, no i ja sám. Skúsenosti som už nabral, hrával som vyššie súťaže, takže chcem družstvo bodovo potiahnuť, pomôcť mu vyhrávať," mienil Tomáš Kačmarik.

V piatok Kapybary

Basketbalový kalendár sa Humenčanom trochu pozmenil. Počas víkendu mali mať voľno, no nakoniec hrať budú. Na svojej palubovke v mestskej športovej hale privítajú zajtra (piatok 7. 12.) o 15.30 hod. celok Kapybary Košice. BK Humenné sa zatiaľ s bilanciou ôsmich víťazstiev a jednej prehry delí o špicu tabuľky s Levočou. Zajtrajší humenský súper je však hneď na mieste treťom, takže možno očakávať kvalitný basketbalový boj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.