Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Basketbalová extraliga mužov na Spiši bude

Jubilejná najťažšia. Desiata sezóna v extralige bude pre mužov BK 04 AC LB asi najťažšia. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 5. sep 2013 o 22:00

Zamotaná finančná situácia klubu vyvoláva množstvo otáznikov a dohadov nad mužským basketbalom na Spiši.

Do neľahkej situácie sa dostal BK 04 AC LB.

SP. NOVÁ VES. Na prstoch jednej ruky (a to si ešte dva môžete useknúť) sa dá spočítať počet hráčov BK 04 AC LB, ktorí sa pripravujú na novú sezónu. V tomto týždni Spišiaci prakticky netrénujú. A aj tí traja spolutrénujú so ženami.

Nový súťažný ročník 2013/2014 bude pre extraligových mužov a klub zo Spiša výnimočný, lebo to bude jubilejná desiata sezóna. Situácia sa však vyhrotila až tak, že je otázne, či vôbec bude.

„Určite sa extraliga bude hrať,“ povedal najpodstatnejšiu informáciu šéf BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Jozef Gonda. Už sa viedli dohady, že Novovešťania sa prihlásia do 1. ligy, dokonca, že sa neprihlásia vôbec.

„Extraliga bude, len je otázne s akým štandardom, s akými hráčmi a trénerom. Dnes je zasadnutie basketbalového výboru a z neho potom dáme ucelené informácie a vyhlásenie. Basketbalová verejnosť sa pýta a chce byť informovaná. Treba počkať ešte jeden deň,“ dodal Jozef Gonda.

Všetky zahraničné posily, ktoré trénovali pod vedením Milana Černického už na Spiši nie sú. Rovnako je veľa otáznikov nad ďalším osudom Milana Černického, ktorý si vzal niekoľko dní na rozmyslenie, či bude ďalej pokračovať pri kormidle spišskonovoveských basketbalistov.

Podľa zákulisných informácií trápia klub finančné dlhy z minulej sezóny, ale ešte ťažšie bude financovanie nového ročníka po údajnom odstúpení jedného z najväčších sponzorov.Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.