Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Basketbalistky začínajú s Ružomberkom

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 22:00

Nováčikom basketbalovej extraligy žien je Basketbalový klub ´99 Prešovská univerzita Prešov. Družstvo z metropoly Šariša sa v nej predstaví prvý raz.

V minulosti hrali Prešovčanky v prvej čs. lige. Najvyššia súťaž žien sa do Prešova vracia sa po dlhých 25 rokoch.

PREŠOV. Prípravu na extraligovú sezónu 2008/2009 začalo družstvo BK ´99 PU Prešov pod taktovkou trénera Tibora Jányho, ktorý vystriedal Jaroslavu Rubickú. V rámci nej štartovali Prešovčanky na turnajoch v Poľsku, ďalšie prípravné zápasy hrali na Slovensku.

Tím vstupujúci na slovenskú ženskú basketbalovú scénu vznikol zlúčením družstiev Slávie PU Prešov a BK ´99 Prešov. Posilnili ho viaceré nové hráčky. Medzi nimi Lotyška Kuliteová, Ruska Karavajevová, Američanka Lawlessová. Prešovčanky budú hrávať svoje domáce zápasy v Mestskej hale. Na prvý z nich nastúpia dnes o 16. hodine proti MBK Ružomberok. "Celok z Liptova je niekoľkonásobný slovenský šampión so skúsenosťami z účinkovania v Európskej lige žien. Čaká nás teda skutočný krst ohňom," povedal na predsezónnom stretnutí s novinármi riaditeľ BK´99 PU Prešov Jozef Višňovský. "V príprave toho dievčatá natrénovali i odohrali dosť. Verím, že ani dnes nebudeme ťahať za kratší koniec a všetko z prípravy patrične zužitkujeme," dodal.

Vstupné na stretnutie prvého kola basketbalovej extraligy žien Prešov - Ružomberok (dnes od 16. h) je zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.