Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Basketbalistky PU sa vyhupli na druhú priečku druholigovej tabuľky

Sportnet|3. dec 2002 o 00:00

Prešov - Druholigové basketbalistky Prešovskej univerzity Prešov využili výhodu domáceho prostredia vo víkendových stretnutiach s rezervami

prvoligových družstiev Ružomberka a Banskej Bystrice len spolovice. I to zverenkyniam trénera Mariána Vojčíka stačilo na vyhupnutie sa v tabuľke po polovici súťaže na druhé miesto za SCP Ružomberok B, s ktorým Prešovčanky pod vlastnými košmi prehrali o 28 bodov.

PU Prešov - SCP Ružomberok B 50:78 (28:41)

Body domácich: Šoltýsová 12, Martinčoková 11, Smolejová 10, Dobrovičová 6, Šalamúnová 4, Sukubová 3, Adamová a Sýkorová 2.

PU Prešov - UMB Banská Bystrica B 53:39 (25:18)

Body za PU zaznamenali: Martinčoková 12, Sukubová 9, Smolejová a Šoltýsová 8, Sýkorová 6, Adamová, Šalamúnová a Dobrovičová 3.

"V sobotňajšom stretnutí sme súperkám nestačili kondične a v doskakovaní," hodnotí tréner prešovských basketbalistiek M. Vojčík (na fotografii druhý sprava). "Výrazne sa pod tento fakt ale podpísali zranenia, nemoci a následné tréningové výpadky niektorých našich hráčok. Napríklad Martinčoková bola mimo tréningový proces dva týždne, podobne i Dobrovičová. Na druhý deň Banskobystričanky prišli k nám posilnené o niektoré hráčky, ktoré hrali prvú ligu v sobotu v Košiciach. O to viac si výhru nad béčkom UMB ceníme. Zrodila sa predovšetkým po vynikajúcej hre našich dievčat v obrane."

Súvisiace články