Laura Pražmová (s loptou) preniká pod kôš súperiek. (Autor: viza)
Ján Jacoš|Publikované 12. apr 2017 o 22:00

Šťastnejšie boli súperky zo Zvolena, ktoré uspeli v záverečnom dvojkole.

PREŠOV. V prvej lige basketbalistiek sa hralo záverečné dvojkolo.

O víťazovi súťaže i postupujúcom do extraligy sa rozhodlo v sobotňajšom stretnutí BK Eilat PU Prešov - BK ZŠ Zvolen.

Zvolenčanky v oboch domácich dueloch zvíťazili, a tak Prešov potreboval na prvenstvo v súťaži v oboch súbojoch bodovať naplno.

Družstvu Prešova sa to v sobotu nepodarilo, prehralo 48:60 a obsadilo v druhej v najvyššej súťaži druhé miesto.

Prešovu sa vôbec nevydaril prvý polčas, domácim hráčkam nevychádzala streľba, hostky v prvej časti dominovali v streľbe aj obrane, boli úspešné i v doskakovaní.

V druhom polčase hráčky Prešova zvýšili obrátky, duel zdramatizovali - v 33. min bol stav stretnutia 45:51, v 38. min 48:54, otočiť jeho vývoj vo svoj prospech sa im však nepodarilo.