Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Basketbalistky Popradu s debaklom

Nemali nárok. Popradčanky prehrali v Piešťanoch o 51 bodov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 18. jan 2016 o 23:00

Vysokú prehru o 51 bodov utŕžili popradské basketbalistky na palubovke Piešťan.

V druhom polčase zaznamenali hráčky spod Tatier iba chudobných desať bodov.

POPRAD. Vyrovnaných bolo iba niekoľko úvodných minút. Náskok favorita postupne narastal, do veľkej prestávky sa zastavil na 19 bodoch. Po zmene strán to už bola piešťanská exhibícia.

„Súpera sme určite chceli potrápiť viac. Stáva sa už pravidlom, že so súpermi z prvej štvorky prehrávame priepastným rozdielom. V prvom polčase to nebolo ideálne, ale herne to ešte celkom ušlo. V prvej štvrtine bolo vidieť nasadenie, chcenie. Debakel sa zrodil v druhom polčase. Z ihriska sme odišli fyzicky aj mentálne. Rozpadol sa nám útok, nevedeli sme dať kôš. Fyzická hra súpera nás odstavovala od koša,“ povedal tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Premiéra Dubeňovej

Prvých jedenásť minút odohrala v tejto sezóne Laura Dubeňová.

„Laura nehrala basketbal takmer deväť mesiacov. Vidieť, že herne je ešte veľmi ďaleko od toho, čo môže a vie hrať. Som rád, že mohla zasiahnuť do hry. Prvý zápas je vždy ťažký nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Nechceli sme, aby jej prvý zápas bol hneď proti Slovanu. Tých jedenásť minút bolo na úvodný súboj akurát. Verím, že sa dostane do formy a hlavne v závere sezóny pomôže družstvu,“ ozrejmil popradský kouč.

Čaká ich Slovan

Po vysokej prehre v Piešťanoch čaká v sobotu Popradčanky dôležitý domáci duel proti Slovanu Bratislava.

„Napriek debaklu sme v Piešťanoch urobili ďalší krok dopredu. Musíme pracovať ďalej, teraz je dôležité pripraviť sa na stretnutie proti Slovanu. S týmto súperom sú to vždy veľmi zaujímavé zápasy. Je to družstvo, s ktorým môžeme hrať rovnocennú partiu. Pre nás je to dôležitý zápas, verím, že nás fanúšikovia prídu podporiť. Pred začiatkom play-off chceme byť v tabuľke čo najvyššie,“ dodal Skočovski.

Výsledok – sobota: Piešťanské Čajky – BAM Poprad 87:36 (45:26), najviac bodov PP: Theiner 13, Petríková 10, Hadačová 5.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.