Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Basketbalistky Cassovie vydreli piate miesto

Patrik Fotta|Publikované 9. máj 2016 o 00:00

Posledný zápas sezóny zvládli a vďaka víťazstvu 55:52 triumfovali nad Banskou Bystricou a v sérii 3:2 na zápasy.

Posledný zápas sezóny basketbalistky BK SOŠŽ Cassovia Košice zvládli a vďaka víťazstvu 55:52 triumfovali nad Banskou Bystricou v sérii o piate miesto 3:2 na zápasy. Zverenky trénera Hricka teraz čakajú menšie oslavy a následne oddych po dlhej sezóne.

KOŠICE. Cassovia vstúpila do rozhodujúceho duelu série vynikajúcim spôsobom, keď prvú štvrtinu ovládli v pomere 16:4.

Následne sa hosťujúce hráčky vrátili späť do stretnutia, keď sa im do polčasovej prestávky podarilo znížiť na 17:24.

Druhý polčas ešte priniesol dramatickú zápletku, ktorá vyvrcholila šesť sekúnd pred záverečným klaksónom, keď Banskobystričanky trafili trojku a znížili na dvojbodový rozdiel.

Hneď na to však faulovali najlepšiu strelkyňu domáceho tímu Beátu Jassovú, ktorá premenila jeden trestný hod a súperky sa už následne k útoku nedostali.

„Priznám sa, že ja som v dosť veľkom strese, keď hádžem šestky, mám s tým už dlhšie problémy. Snažila som sa odosobniť od toho aký je stav a chcela som aspoň tú jednu dať a to sa našťastie podarilo. Som rada, že to vyšlo,“ povedala Jassová, ktorá si v záverečnom stretnutí pripísala 23 bodov a 19 doskokov.

Odmena za celú sezónu

Jassová bola v záverečnej sérii o piate miesto najviac bodujúcou hráčkou Cassovie. Dvadsaťtriročná Košičanka si v piatich zápasoch proti Banskej Bystricii pripísala úctyhodných 111 bodov.

„Bol to veľký boj a v podstate každý jeden zápas bol napínavý až do konca. Sme radi, že to napokon pre nás dobre dopadlo. Teraz si trochu od basketbalu oddýchneme, mali sme dlhú sezónu, takže určite nám oddych padne vhod. Ja keďže som študentka tak ma ešte čaká skúškové, ale po ňom už hlavne oddych,“ povedala Jassová.

Konečné piate miesto je pre hráčky Cassovie veľkým úspechom.

„Znamená to pre nás veľmi veľa, pre celý tím. Dokázali sme si, že máme aj na lepšie umiestnenie a všetky nás to vzpružilo. Berieme to aj ako odmenu za celú túto sezónu a máme z toho obrovskú radosť.“

Hricko: Pauza príde vhod

Po poslednom zápase sezóny sa od spokojnosti usmieval aj hlavný tréner Košičaniek Ján Hricko.

„Celú sériu hodnotím ako vynikajúcu. Práve takéto vypäté zápasy mladé hráčky potrebujú ako soľ. Spoločne s Banskou Bystricou sme sa ocitli zaslúžene v boji o piate miesto a ja som rád, že to pre nás dopadlo víťazne. Bola to pre nás dosť dlhá sezóna a určite aj veľmi náročná,“ skonštatoval Hricko.

Lodivod Cassovie zatiaľ nevie, aké veľké budú oslavy, no na následný oddych sa už teší.

„Mám taký zvláštny pocit, že sa niečo chystá, tak sa necháme prekvapiť. Určite nám malá pauza príde vhod aj vzhľadom na to, že sme mali rôzne problémy s hráčkami, takže ten oddych si všetci zaslúžime.“

O 5. miesto: Cassovia – B. Bystrica 55:52 (24:17), najviac bodov: Jassová 23, Timková 16, Filičková 8 – Stašová 16, Jelenčíková 12, Mištinová 10. Na zápasy 3:2.

O 7. miesto: Slovan Bratislava – Poprad 71:52 (39:30), najviac bodov: Križmová 17, Talajková 16, Marcová 15 – Hadačová 23, Theinerová 9. Na zápasy 3:2.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články