Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Basketbalistka Renáta Hiráková je už pani, čaká bábo

Mladomanželia Renáta Hiráková a jej vyvolený Radko. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 30. jún 2009 o 22:00

Basketbalistka Renáta Hiráková je už pani. V sobotu povedala v Košiciach svoje áno Radkovi Jakubčákovi. A pri obrade v Dóme sv. Alžbety, ale aj na svadobnej hostine na Hrabine bola početná basketbalová rodina.

Niekdajšie, ale i súčasné reprezentantky Slovenska, Renátine niekdajšie spoluhráčky.

KOŠICE. Šesťročnú známosť Renáta Hiráková a Radko Jakubčák spečatili cez víkend manželským sľubom. Na svadbe bolo basketbalistiek ako maku. Dal by sa z nich vyskladať jeden špičkový tím. Renáta, ktorá počas bohatej kariéry zväčša pôsobila v zahraničí, mala na svadbe aj niekdajšiu spoluhráčku z Francúzska či hostí zo Španielska, kde takisto hrávala.

Šesťročná známosť

"S Radkom sa poznáme šesť rokov. Už pred dvoma sa si vraveli, že sa vezmeme, no akosi na to nebol čas. Stále som bola v zahraničí, nechcela som všetko to vybavovanie nechať na rodičov. No pred rokom sme sa dohodli, aj termín si zarezervovali," povedala nám Renáta, ktorá má ešte stále priezvisko Hiráková, no v dohľadnom čase už bude Renáta Jakubčák.

Porodí vo Francúzsku

Poslednú sezónu pôsobila vo francúzskom treťoligovom klube Furdeheim, ktorý leží 15 kilometrov od Štrasburgu. Vo Francúzsku odohrala posledných sedem rokov. V polovici leta sa s manželom vracia do krajiny galského kohúta. Viackrát sa vyjadrila, že by sa tam chcela usadiť. "Ideme späť do Francúzska, tam sa nám v októbri narodí bábo. A čo bude ďalej, to sa uvidí. Radko bude mať prácu, no a ja sa plánujem po krátkej materskej vrátiť pod koše. Tri roky doma určite nevydržím, ešte by som chcela hrať basketbal, aj keď nie ako dvojmesačná mama," hovorí Renáta, ktorá čaká dievčatko. Na dieťa myslela už neraz, no viackrát dostala prednosť kariéra. Teraz si už mamičkovské povinnosti odkladať nechcela. Aj napriek brušku si na svadbe zatancovala. "Minimálne tak, ako iné tehotné nevesty," pousmiala sa.

Na svadobnú cestu sa nechystá

Na svadbe by ste našli požehnane veľa známych tvárí spod ženských košov. K svadobnému stolu pozvala fúru skvelých basketbalistiek. "Jana Lichnerová i Hana Jendrichovská prišli a tiež sú tehotné. Zabávali sa aj Silvia Janoštinová, Lucia Lásková, Martina Luptáková, Zuzana Žirková, Monika Barényiová. Daniela Číkošová, Alena Kováčová, Slávka Frniaková - Bučáková, Lívia Libičová, Martina Godályová, Marcela Kalistová," vyratúvala niekdajšie spoluhráčky, ktoré boli na svadbe. "Toto sú baby, s ktorými som ostala v kontakte. My sa radi stretneme, či na chate, alebo na nejakej svadbe. Tie máme radi. Veď ma aj Hanka Jendrichovská podpichovala, kedy sa pridám do partie zadaných," pousmiala sa pani Renáta, ktorá sa na svadobnú cestu s manželom nechystá. No tieto dni trávia v Tatrách spoločne s priateľmi zo Španielska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.