Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Basketbalistka Hruščáková: Ocenenie zahrialo každého v rodine

Mladá košická pivotka. Žofiu Hruščákovú si všimli v Európe. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 27. jan 2015 o 00:00

Basketbalistky Good Angels Košice nastúpia na duel s Dynamom Kursk.

Basketbalistky Good Angels Košice v stredu o 17. hod. nastúpia na duel s Dynamom Kursk, ktorý už má postup do vyraďovacej fázy Euroligy istý. Situácia v skupine A sa vyvinula tak, že zverenkyne trénera Maroša Kováčika si vytúžené play-off tento rok nezahrajú. Na palubovke silného súpera však chcú ukázať, že aj s favoritom dokážu zahrať vyrovnanú partiu.

KOŠICE. Po sobotňajšej generálke v extralige, keď si žlto-modré poradili s Piešťanskými Čajkami 82:49, ich v stredu čaká jeden z najťažších súperov v Eurolige.

V drese Dynama Kursk ťažko hľadať hráčku, ktorá by nemala z hľadiska kvality svetové parametre.

Ogwumikeová vedie euroligové štatistiky s priemerom takmer 22 bodov na zápas a bude patriť k najnebezpečnejším hráčkam na ihrisku.

Košické basketbalistky budú môcť hrať o čosi uvoľnenejšie, keďže šance na play-off už nie sú ani v teoretickej rovine.

„Vieme, že šancu postúpiť už nemáme, ale chceme to odohrať so cťou a nepoddať sa. Aj keď nemáme o čo hrať, chceli by sme dosiahnuť dobrý výsledok. Proti momentálne asi najlepšiemu európskemu družstvu by to nebolo zlé,“ povedala pivotka Žofia Hruščáková.

O ankete sa dozvedela od mamy

Pivotka Good Angles dovŕšila len pred dvoma týždňami dvadsať rokov a ako dodatočný darček sa mohla potešiť z individuálneho úspechu.

V ankete medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA o najlepšiu mladú basketbalistku Európy za minulý rok sa Žofia Hruščáková umiestnila na výbornom piatom mieste.

„Ja som nečakala, že sa vôbec dostanem do širšej nominácie, medzi deväť najlepších, takže už len to bolo pre mňa veľké prekvapenie a veľmi ma to potešilo. To piate miesto si vážim a budem to musieť dokazovať aj na palubovke,“ skonštatovala Hruščáková.

Práve vyrovnané a stabilné výkony by mohli vyniesť košickú basketbalistku na ešte väčšie výslnie.

Na otázku, od koho sa o ocenení dozvedela, nám prezradila: „Ja tieto stránky vôbec nesledujem, ale moja mamka je na to expert a práve ona mi to povedala. Celú rodinu to potešilo, ale nejako extrémne sme to neoslavovali. Každého to vo vnútri zahrialo, že je to vlastne taká odmena za minulý rok.“

Každý zápas je ten najdôležitejší

Sobotňajší duel s Piešťanmi priniesol až nečakane jednoznačný výsledok.

Okrem prvej štvrtiny, ktorá vyšla lepšie hosťujúcim hráčkam, v zápase jasne dominovali Košičanky.

„Zo začiatku sme sa trochu ťažšie rozbiehali, ale po tom, ako sme sa nakopli, sme im už nedali veľkú šancu. Aj ten výsledok o vyše tridsať bodov hovorí za všetko. Od druhého polčasu sme to mali celé vo svojich rukách,“ povedala Hruščáková.

Basketbalistky Good Angels zažívajú každý týždeň veľký skok z pohľadu náročnosti zápasov.

Cez víkend odohrajú stretnutie v rámci našej extraligy a o pár dní na to stoja na euroligovej palubovke proti tímom, ktoré majú rozpočty a kádre na diametrálne odlišnej úrovni.

„Pre mňa je každý zápas dôležitý, či hráme proti Cassovii alebo komukoľvek inému. Viem, že nemôžem porovnávať kvality extraligových družstiev s euroligovými, ale predsa len sa musím na každý duel pripraviť zodpovedne a do každého nastúpiť, ako keby bol najdôležitejší,“ prezradila Ž. Hruščáková.

Súvisiace články