Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Basketbalisti Svitu zlyhali strelecky

Slabý útok. Iskra Svit prehrala s Interom 65:70. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 10. mar 2013 o 23:00

Neúspešnou streľbou sa pripravili basketbalisti Iskry Svit o víťazstvo nad bratislavským Interom.

Hoci silného súpera ubránili na 70 bodov, sami nastrieľali ešte o päť menej, keď mali iba 37-percentnú úspešnosť streľby z poľa.

SVIT. Medveďom sa nedarilo predovšetkým v druhej štvrtine, ktorú prehrali o 13 bodov (11:24). Hoci mohutne finišovali, na viac ako na zdramatizovanie súboja to nestačilo. Svit napokon prehral 65:70.

„Myslím si, že to bol dobrý zápas. Pred jeho začiatkom sme si povedali, že by bolo dobré, keby sme súpera ubránili na 70 bodov. To sa nám aj podarilo, takže s tým môžeme byť spokojní. Na druhej strane sme však mali veľmi slabú úspešnosť streľby a to bolo napokon rozhodujúce. Celkovo som ale s naším výkonom spokojný, tvrdo sme bránili, dobre doskakovali. V obrane to bolo o poznanie lepšie ako v útoku. Musíme stále tvrdo pracovať, do začiatku play-off ostávajú ešte dva týždne,“ povedal po stretnutí americký tréner Svitu David Solomon.

Sedmák si užíval atmosféru

Špeciálny náboj malo stretnutie pre pivota Interu Bratislava Petra Sedmáka, ktorý je odchovancom svitského basketbalu.

„Vôbec to pre mňa nebol obyčajný zápas. Som rád, že po dlhých rokoch som sa vrátil domov, aj keď v drese Interu. Je to tu úžasné, prišla plná hala, bola fantastická atmosféra. Myslím si, že to bol pekný zápas, hoci v ňom nepadlo veľa bodov. Kto tu bol, určite neoľutoval,“ rozhovoril sa „Sedmo“, ktorého domáci priaznivci privítali mohutným potleskom.

„Veľmi ma to potešilo. Mám tu rodinu, pred zápasom som rozdal asi dvanásť lístkov, prišli aj mnohí kamaráti. Ľudia ma tu poznajú, som rád, že ma takto privítali,“ neskrýval nadšenie Sedmák.

Na oboch stranách dominovali na palubovke pozorné obrany, veľa bodov nepadlo. Bolo to vzácne vyrovnané, čo sa pred duelom aj predpokladalo.

„Očakávali sme to, Svit je doma veľmi silný. Majú teraz kvalitný tím, ľudia ich ženú dopredu. Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Keď súper v druhom polčase prešiel na zónovú obranu, začalo sa nám dariť menej. Robilo nám to problémy, ale na konci sme to zvládli. Myslím si, že rozhodlo to, že v kritických chvíľach sme do zóny dali dôležité koše a dobre sme ubránili domáce protiútoky. To bol kľúč k úspechu. Sme radi, že sme vyhrali,“ doplnil Sedmák.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.