Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Basketbalisti Svitu začnú v play-off proti Handlovej

Zvládli to. J. Jefferson a jeho efektné smečovanie. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. mar 2012 o 23:00

Basketbalisti BK Iskra Svit narazia v prvom kole play-off na MBK Handlová. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo nad Nitrou.

Basketbalisti BK Iskra Svit narazia v prvom kole play-off na MBK Handlová. Rozhodlo o tom ich domáce víťazstvo nad Nitrou a zároveň prehra Spišskej Novej Vsi v Komárne.

SVIT. Po základnej časti skončia v tabuľke buď na štvrtom, alebo na piatom mieste, rovnako ako Handlová. A tak je už pred zajtrajším posledným kolom dlhodobej časti jasné, že práve tieto dva celky si to rozdajú vo vyraďovacej časti.

Teraz ide ešte o to, kto začne play-off na domácej palubovke. Zaujímavosťou je, že sa o tom rozhodne vo vzájomnom súboji Handlovej so Svitom.

V zajtrajšom 36. kole extraligy si totiž sily zmerajú práve tieto dva celky. Ak uspejú domáci Handlovčania, sériu začnú na svojej palubovke. Ak však vyhrá Svit, play-off odštartuje 10. marca pod Vysokými Tatrami.

“Máme zranených hráčov. Niektorí boli síce prezlečení, no vytvárali iba kulisu. Len siedmich sme mali schopných zasiahnuť do zápasu. Je to príprava na play-off. Každý hráč s minutážou, ktorá sa mu v tomto stretnutí naskytla, môže presvedčovať. Boli dobré pasáže, ktoré sa striedali s horšími. Každopádne, výsledok je vzhľadom na momentálnu situáciu, akú máme, pre nás veľmi prijateľný. Domáci ukázali prevahu v širšom zábere celého družstva a to bolo asi rozhodujúce. Ich hráči, ktorí prišli z lavičky, vedeli priniesť viac. Boli flexibilnejší v riešení útočných vecí, ktoré sa len ťažko bránili,” uviedol po stredajšej prehre Nitry vo Svite 65:74 hosťujúci tréner Ľubomír Urban.

Míčka: Dostávame sa do tempa

Rozohrávač Svitu Martin Míčka síce odohral v stretnutí iba šesť minút, no svoju pozíciu si na ihrisku zastal. Navyše pridal dôležitú trojku.

“Je to pre nás dôležité víťazstvo, ktoré sme potrebovali. Proti Nitre sa nehrá ľahko, trochu nám to uľahčili tým, že prišli v oklieštenej zostave. Nič to ale nemení na tom, že majú kvalitu, ktorú sme v tomto dueli ukázali aj my. Dostávame sa do tempa, zohrávame sa so všetkými zahraničnými hráčmi. Celý náš tím zahral perfektne,” konštatoval M. Míčka.

Čo hovorí na to, že súperom Svitu v play-off bude Handlová? “Nasledujúci zápas v Handlovej už bude dobrou previerkou i prípravou na blížiace sa play-off. Najhoršie už máme isté piate miesto, no chceli by sme si zabezpečiť výhodu domáceho prostredia. Fanúšikovia vo Svite sú neskutoční, sú naším šiestym hráčom, za čo im ďakujem,” naznačil M. Míčka.

Fulgosi: Play-off sa začína už teraz

Tréner Svitu Ivan Fulgosi bol po triumfe nad Nitrou spokojný.

“Nitra je Nitra, hoci tu neprišla v kompletnom zložení. My sme museli tento zápas vyhrať a to nie je nikdy ľahké. Pre nás sa začína play-off už túto sobotu v Handlovej. Urobíme všetko pre to, aby sme ho začali doma. Naša úloha je jasná, z najbližších dvoch duelov vonku chceme vyhrať aspoň jeden. Myslím si, že máme mužstvo na to, aby sa nám to podarilo,” povedal I. Fulgosi.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.