Basketbalisti Svitu si vynútili rozhodujúce štvrťfinále

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Martin Belej|Publikované 3. apr 2018 o 17:49

Stav série je 2:2, rozhodne sa v Košiciach.

SVIT. Štvrtý duel štvrťfinálovej série Eurovia SBL basketbalistov pod Tatrami medzi Svitom a Košicami priniesol vyrovnaný priebeh.

Košičania, ktorí mali postupový mečbal, po polčase viedli o tri body. Po tretej štvrtine mali o tri body naviac na konte domáci, a tak rozhodovalo záverečné dejstvo.

V ňom sa najskôr súperi striedali vo vedení, potom postupne získavali náskok domáci. Necelé tri minúty pred koncom bolo už 72:64 a Svit si vedenie postrážil.

Podtatranci si tak vynútili rozhodujúci piaty zápas série, ktorý sa bude hrať v Košiciach.