Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Basketbalisti Levoče poškuľujú po 1. lige

Sportnet|Publikované 26. feb 2009 o 00:00

V druholigovej súťaži pod basketbalovými košmi mužov v skupine Východ sa už niekoľko sezón veľmi dobrými výkonmi predstavuje Slovenský orol Levoča. V

tomto ročníku na domácej palubovke dokázali lídrovi tabuľky UVL Košice uštedriť prvú prehru.

BARDEJOV. Aj v majstrovskom stretnutí 18. kola Bardejov - Levoča (66:81) sa hostia predstavili ako mladý ambiciózny kolektív, ktorého výkonnosť z roka na rok rastie vďaka kvalitnej tréningovej práci i disciplíne na palubovke.

Pracujú s mládežou

Tréner druholigistov Lukáš Karasín oceňuje odhodlanú a trpezlivú prácu hráčov v tejto vyrovnanej súťaži: "Pripravujeme sa na každého súpera, lebo sa poznáme už niekoľko sezón. Vieme, že tak, ako môžeme vyhrať, tak môžeme aj prehrať. Aj Bardejov nám dlho odolával sústredeným výkonom. Spoliehame sa hlavne na najvyššieho pivota v lige Milana Majirského. Pod košom sa dokáže presadiť aj Macala, Belay či Bučko. Máme veľmi rýchle krídla Muranského a Pirnika, ktorí vedia vnikať do súperovej obrany, a výborný rozohrávač Tomáš Mačupa dokáže presne zakončovať aj spoza trojkového oblúka." Klubový mužský basketbal v Levoči aktívne pracuje päť rokov a za tento krátky čas táto hra dokázala zaujať aj mládežnícke kategórie. "Naším prvoradým cieľom je budovať šport pre mládež, aby po nás mal kto nastúpiť. V súťaži už máme juniorov, ktorých vedie Miro Palička, kadetov má pod taktovkou Martin Pirš a Ľubomír Bartfal, a súťažia aj starší žiaci. Ja trénujem aj prípravku od 5 do 10 rokov. Za päť sezón sme vybudovali solídnu základňu," zhrnul basketbalový život v klube L. Karasín.

Je 1. liga reálna?

V klube i meste sa hovorí aj o postupe do 1. ligy. Je to súťaž výkonnostne i ekonomicky podstatne náročnejšia, no odvážnemu obyčajne šťastie praje. "Máme taký cieľ. V 2. lige sme boli na štvrtom, treťom mieste, teraz sme druhí. Hráme niekoľko sezón o čelo tabuľky, riešili sme to, ale tieto diskusie tlmíme v kabíne. Teraz sa venujeme príprave a zápasom. Snažíme sa tomu podriadiť aj letnú prípravu a byť každý rok o krôčik lepším mužstvom," skromne naznačil tréner basketbalistov Levoče Lukáš Karasín.

Súvisiace články