Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Basketbalisti Iskry Svit si vyskočili na Lomničák

Boli pri chuti. Iskra Svit nadelila Handlovej stovku. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 21. feb 2013 o 23:00

Zaujímavo oslávili víťazstvo nad MBK Handlová basketbalisti Iskry Svit. Na druhý deň po domácom triumfe 100:78 si zašli na Lomnický štít.

Zaujímavým spôsobom oslávili víťazstvo nad MBK Handlová basketbalisti Iskry Svit. Na druhý deň po domácom triumfe 100:78 si vyskočili na Lomnický štít.

SVIT. Keďže najbližší extraligový zápas odohrajú „medvede“ až 2. marca doma proti Komárnu, americký tréner David Solomon doprial svojmu mužstvu tri dni voľna. Sviťania sa pred blížiacim sa play-off rozhodli ešte viac stmeliť kolektív a včerajší výstup na Lomnický štít bol na to ideálnou príležitosťou.

„Tento zápas sme si užívali. Vieme o situácii v Handlovej, no napriek tomu sme súpera nepodcenili. Basketbalom sme sa bavili. Myslím si, že to videli aj diváci a dali nám to jasne najavo, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Dúfam, že toto je konečná skladba tímu a že to takto pôjde ďalej. Noví chalani sú výborní do kolektívu, to je to, čo nám počas sezóny najviac chýbalo. Je to podľa mňa vidieť aj na ihrisku,“ konštatoval po stretnutí s Handlovou domáci rozohrávač Martin Míčka.

Na palubovke ho bolo vidieť, hral s chuťou, navyše zaznamenal 18 bodov (z toho 5 trojok).

„Pripravovali sme sa ako na každý iný zápas. Tréner nám ako vždy povedal, že máme mať na ihrisku zábavu a hrať s chuťou. Predovšetkým v druhom polčase na nás apeloval, aby sme nepoľavili a hrali svoju hru. Som rád, že sme dali sto bodov a odvďačili sa divákom,“ potešil sa „Mačka“.

McNeal by mohol prispieť

Vytúžený stý bod zaznamenal z trestných hodov americký pivot Tyronne McNeal. Čo ho to bude stáť v šatni?

„Nemáme to tento rok dané, lebo sa vystriedalo strašne veľa hráčov. Vedel som však, že je tam ten stý bod, tak som to radšej nahral, aby mi slovenskí hráči neavizovali, aby som to zaplatil. Tak sme to radšej nechali na Američanov a uvidíme, čo bude. Dúfam, že Tyronne niečím prispeje. Ak nie, tak ho zbijeme,“ s úsmevom poznamenal dobre naladený Míčka.

George má výron členku

Nie pozitívnou správou je, že k zranenému Sean Smithovi sa v zápase s Handlovou pridal Ray George, ktorý má výron členku.

„Sean má vážnejšie zranenie a je možné, že túto sezónu nedohrá. Ray by mal mať len výron členku, takže dúfame, že tých desať dní oddychu mu pomôže,“ dodal Míčka.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.