Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Basketbalisti Humenného si zobrali time - out

Sportnet|Publikované 14. okt 2005 o 22:00

Regionálna basketbalová súťaž mužov začala 24. septembra. Medzi aktérmi prvých zápasov sme márne hľadali pravidelného a v posledných rokoch aj

úspešného zástupcu Humenného - BK Humenné. Na príčinu sme sa opýtali podpredsedu klubu a dlhoročného trénera mužov Ing. Jozefa Babjaka.

Zanikol mužský basketbal v Humennom?

"Nie, nezanikol a ani určite nezanikne. Do práve začínajúceho sa ročníka regionálnej súťaže sme však po dôkladnom zvážení a hľadaní riešenia do poslednej možnosti nakoniec družstvo mužov neprihlásili. Dôvodov bolo viacero. Ak by ste na prvom mieste hľadali peniaze, tak môžem povedať, že aj keď sme s nimi mali v minulosti problémy a nakoniec, ktorý zo športových klubov ich nemá, tentokrát bola hlavná príčina hráči. Jednoducho ich bolo málo na to, aby sme sa prihlásili do súťaže a hrali v nej dôstojnú úlohu. Už v minulej sezóne boli zápasy, keď sme mali k dispozícii len šesť, sedem hráčov a aj z týchto boli viacerí s minimálnymi skúsenosťami. V samotnom závere súťaže nám už chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a nakoniec sme boli radi, že sme skončili na piatom mieste. Cez letnú sezónu sa nič zo záveru súťaže nezlepšilo. Traja hráči sú stále v Írsku, dvaja hráči zo Sniny, ktorí nám veľmi pomohli v minulej sezóne, pracujú v Čechách, ďalší štyria odišli za prácou do Bratislavy a na západné Slovensko."

A čo mladí z BK Mecom?

"Hľadali sme aj takéto riešenie. Z BK Mecom prichádzali do úvahy len traja hráči a to bolo stále málo. V budúcnosti ale rátame s tým, že by mladí z BK Mecom mohli získavať basketbalové skúsenosti v družstve mužov v našom klube popri hráčoch, z ktorých niekoľkí sa určite čoskoro do Humenného vrátia a budú chcieť znova hrať basketbal."

Veríte, že v budúcom ročníku nebudú humenskí muži chýbať pod regionálnymi deravými košmi?

"Som o tom presvedčený a ochotný pre to urobiť všetko, čo je v mojich silách a verím, že pomôžu aj tí, ktorí pre humenský mužský basketbal urobili aj v minulosti veľa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.