Piešťanské Čajky prišli o oporu. Zo zápasu ju odnášala sanitka

TASR|30. sep 2021 o 22:23 (aktualizované 30. sep 2021 o 23:10)

Európsky pohár FIBA - 2. zápas kvalifikácie:

Flammes Carolo Basket - Piešťanské Čajky 78:54 (34:24)

Najviac bodov Flammes: Diallová 14, Akhatorová a Sy-Diopová po 11

Zostava a body Piešťanských Čajok: Andělová 10, Želnytéová 8, Rusiňáková 7, Bootheová a Tadičová po 6 (Martišková 9, Dovčíková 6, Pirtinnenová 2, Hašková a Kozáková 0)

TH: 11/6 - 11/10, fauly: 16 - 16, trojky: 6 - 10, štvrtiny: 16:12, 18:12, 25:22, 19:8

rozhodovali: Mendoza Holgadová (Špa.), Bongiorni (Tal.), Delange (Bel.).

/prvý zápas - 74:62, Flammes postúpil do skupinovej fázy/

CHARLEVILLE-MÉZIÉRES. Basketbalistky Piešťanských Čajok nepostúpili do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA (Eurocup).

V kvalifikačnej odvete prehrali na palubovke francúzskeho Flammes Carolo Basket 54:78. V prvom stretnutí podľahli súperovi 62:74.

Piešťany vstúpili do odvety nebojácne, proti favoritovi začali bez rešpektu a po väčšinu prvej štvrtiny boli lepším tímom. Lenže takmer do bodky sa zopakoval scenár z prvej vzájomnej konfrontácie s Flammes, na konci prvej a na začiatku druhej štvrtiny sa Čajky bodovo odmlčali.

Francúzsky tím zaznamenal 12 bodov za sebou, čím sa dostal na koňa. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča išli po polčase do kabín za nepriaznivého stavu 24:34.

Druhý polčas začal slovenský zástupca dobre, Andělová sa pokúšala zavelil k obratu, ale Flammes zapli na vyššie obrátky a razom už v zápase viedli aj o 20 bodov. Piešťanské Čajky však nezložili zbrane, do poslednej 10-minútovky už ale išli s minimálnou šancou na účasť v skupinovej fáze, keďže prehrávali 46:59.

Tá však rýchlo zhasla, keďže štvrtú štvrtinu otvorili veľmi zle - 0:11. Duel následne na takmer 25 minút prerušili po ťažkom zranení Andělovej. Od tohto momentu už oba tímy po dohode upustili od vysokého nasadenia, záverečných 6 minút sa už iba dohrávalo.

"Šesť minút pred koncom Gabriela Andělová pri súboji utrpela vážne zranenie nohy. Vyzerá to na ťažkú zlomeninu, zobrala ju sanitka, zrejme ju budú operovať hneď vo Francúzsku.

Vzhľadom na vážnosť zranenia sme sa dohodli s domácimi, o výsledku bolo rozhodnuté, že zápas dohráme v miernom tempe, bez nasadenia a snahy o zmenu výsledku," povedal pre basket.sk generálny manažér tímu Tomáš Horký.

Domov»Halové športy»Basketbal»Piešťanské Čajky prišli o oporu. Zo zápasu ju odnášala sanitka