Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bašista: Na taký začiatok do smrti nezabudnem

Sportnet|Publikované 30. aug 2009 o 22:00

Ledva si Peter Bašista podal ruku s kapitánom AS Francescom Tottim pri žrebe pred začiatkom stretnutia a už ho o pár sekúnd márne stíhal, keď si nabiehal na spätnú prihrávku a z hranice päťky otvoril skóre. Kapitán MFK možno už vtedy tušil, že takýto úvod

RÍM. môže pritiahnuť ďalšiu čierňavu.

Mal to byť futbalový sviatok z vašej strany a nakoniec to bol horor v priamom prenose.

"V tomto stretnutí sa ukázalo, kde je naše mužstvo a kde AS Rím. Doma sme s talianskym tímom odohrali dobrý výsledok, no za týždeň sa všetko zmazalo. Je to veľmi smutné, no môžeme si za to len sami."

V 20. sekunde ste inkasovali prvý gól. Vzápätí ďalší, ďalší... Čo ste si pomysleli po piatom?

"Nech sa ten gólostroj jednoducho zastaví, lebo toho bolo veľa. Taký začiatok som v živote nezažil. Do smrti naňho nezabudnem. Ide len o negatívne pocity a o to viac to bolí."

Pre futbalistu musí byť veľmi deprimujúce a psychicky ubíjajúce, keď jeho mužstvo inkasuje jeden gól za druhým a fanúšikovia sa hlasno smejú z hľadiska.

"Určite, ubíjalo nás to veľmi. Je to však šport a ten je aj o psychike. Rím začal vo veľkom štýle, rýchlo sa ujal päťgólového vedenia a potom je už nereálne uhrať proti takémuto mužstvu prijateľný výsledok."

Príčiny prehry ani netreba veľmi hľadať, lebo obrovské chyby robilo mužstvo na celom ihrisku. Lenže teraz mal súper neuveriteľnú efektivitu. Krížne prihrávky cez stred obrany zakaždým nachádzali Tottiho. Nemali ste si naň dávať väčší pozor a pristupovať k nemu tesnejšie i pri štandardkách?

"Totti sa pohyboval na hranici ofsajdovej línie a po celej šírke ihriska. Tie lopty sa len nakopávali a bolo veľmi ťažké sa s tým vyrovnať. Domáci hráči len čakali na jeho pohyb, rozbehnutie a ponúkali mu jednu prihrávku za druhou. Museli sme v rýchlosti sledovať našu líniu, hráča s loptou i Tottiho. Bolo to veľmi náročné. Hráči AS Rím ukázal, že im stačilo nechať trochu priestoru a dokázali ho využiť. Hrali sme veľmi zle a tomu zodpovedá i výsledok."

Neprebleslo vám mysľou, že sa postaráte o rekordnú prehru a tromfnete i prehru Púchova 0:8 na barcelonskom Nou Campe?

"Po zápase som si spomenul na tento výsledok. Počas neho som o tom nepremýšľal. Naopak, mysľou mi preblesol belgický Gent, ktorý s AS Rím prehral oba zápasy 1:3 a 1:7. Dopadli sme ako Gent, tiež sme inkasovali desať gólov."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.