Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Bartovič 35. Slovákom v NHL, Hecl na farme, Lašák z farmy s prísľubom MS

TASR|3. apr 2003 o 10:30

Buffalo 3. apríla (TASR) - Vedenie Buffala Sabres poslalo na farmu trojicu hráčov, medzi nimi i obrancu úradujúcich majstrov sveta Radoslava Hecla. ...

Buffalo 3. apríla (TASR) - Vedenie Buffala Sabres poslalo na farmu trojicu hráčov, medzi nimi i obrancu úradujúcich majstrov sveta Radoslava Hecla. Naopak v noci na štvrtok odohral v drese šablí svoj 8-minútový debut útočník Milan Bartovič a stal sa tak 35. Slovákom v tohtosezónnej NHL.

Do nižšej súťaže AHL sa porúčal aj center Andrej Nedorost z Columbusu Blue Jackets. Neustále migrovanie medzi prvým tímom a farmou ukončil aj brankár Ján Lašák definitívnym návrat do AHL (Milwaukee). V noci odchytal zápas v Chicagu, kde jeho tím prehral 3:4 po predĺžení a Admirals zúfalo bojujú o jednu z dvoch posledných miesteniek do play off zo Západnej konferencie. David Poile, generálny manažér Nashvillu Predators ešte pred tromi týždňami vyhlásil: "Našou brankárskou filozofiou je, aby Lašák odchytal do konca sezóny čo najviac zápasov v Milwaukee a doviedol farmársky tím do play off. Pravdepodobne bude hrať za Slovensko aj na majstrovstvách sveta a práve to mu môže dodať sebavedomie pre stabilný post dvojky v našom tíme NHL v budúcej sezóne."