Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Bartoš verí, že tribúny budú ešte plnšie

Sportnet|Publikované 3. okt 2008 o 00:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skV Steel Aréne sa dnes hrá derby. Hokejisti Košíc nastúpia o 17.30 proti Popradu. Podľa tabuľkového postavenia, keďže

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

V Steel Aréne sa dnes hrá derby. Hokejisti Košíc nastúpia o 17.30 proti Popradu. Podľa tabuľkového postavenia, keďže hrá prvý s jedenástym, by to mala byť jednoznačná záležitosť oceliarov. No derby stretnutia bývajú často nevyspytateľné. Prekvapia Podtratranci rozbehnutého rivala, ktorý v 9. zápasoch prehral len raz a doma je zatiaľ vicemajster stopercentný?

KOŠICE. Košičania sa po neúspešnej kvalifikácii v Lige majstrov rozbehli. Dôkazom toho je šesť výhier v rade. Naposledy zvíťazili vo Zvolene, pričom tam bodovať nechodili od februára 2005. Útočník Peter Bartoš sa na zisku dvoch bodov za víťazstvo 3:2 po predĺžení podieľal jedným gólom. Predtým dal so Zvolenom v Steel Aréne hetrik. Proti niekdajšiemu zamestnávateľovi sa mu darí.

Rád hrá so silnými

"Je to len o šťastí," skromne podotkol najlepší strelec Košíc, autor šiestich gólov. "Natlačil som sa pred bránku Jána Laca a namieril to medzi betóny. To, že mi to ide viac so Zvolenom, je hádam aj tým, že takéto zápasy ma viac motivujú. Radšej hrám so Slovanom, Zvolenom, ako s dvadsiatkou."

Košičania po dvanástich prehrách pretrhli nešťastnú zvolenskú šnúru. Opäť síce v úvode inkasovali, no krátko na to Bartoš vyrovnal. Nemátala oceliarov čierna zvolenská séria? "Dosť sa oproti minulej sezóne v oboch kluboch zmenilo. Tréneri, hráči, a teda aj herné štýly. Predtým nám dva roky nevychádzal začiatok. Po desiatich minútach sme prehrávali 0:3. Neustáli sme zvolenský tlak. Ale teraz domáci vychádzali zo zabezpečenej obrany. Po ich góle sme strelili dva. Ten zápas sme si dobre rozohrali."

Po Norimbergu sa poučili

Oceliari sú na čele tabuľky. Cieľom klubu je vyhrať základnú časť. "Jasné, že chceme byť hore. Klub má najvyššie ambície. Verím, že aj diváci budú teraz chodiť na zápasy v ešte hojnejšom počte. Potrebujeme ich, aj s ich prispením sme doma silnejší," hovorí Peter to, čo každý o Košičanoch vie. Lebo tí v Steel Aréne body rozdávať nezvyknú. A teraz by to mali potvrdiť v štyroch domácich vystúpeniach. Od piatka do piatka postupne privítajú Poprad, Žilinu, Slovan a Banskú Bystricu. "Dúfam, že bude platiť, že doma hráme super. Po Norimbergu, ktorý bol najmä pre mladších školou, sme sa dokázali poučiť. Hráme jednoducho."

Poprad sa v tejto sezóne trápi. Ale pred sezónou zanechal na Cassovia Hockey Cupe v Steel Aréne dobrý dojem. "Či to Popradu ide, alebo nie, je vedľajšie. V zápase je dôležitý každý moment. My musíme hrať zodpovedne, jednoducho a hlavne premieňať šance. My si ideme za svojím. Bolo by veľkou chybou ísť do akéhokoľvek zápasu s tým, že sme istí víťazi. My musíme mať rešpekt z každého súpera."

Pociťuje menšiu zodpovednosť

Do Norimbergu nosil na hrudi kapitánske céčko. Nechcel sa baviť o tom, prečo ho nemá. No zdá sa, že bez neho sa Bartošovi dýcha ľahšie, akoby neniesol takú ťarchu zodpovednosti. "Je to tak, pociťujem menšiu zodpovednosť, ako keď som bol kapitánom. Teraz sa pripravujem sám za seba. Ak sa aj čosi udeje, pucovať budú v prvom rade Ďura Faitha. Ale ja verím, že sa nič také nestane, že to pôjde. No a keď sa bude dariť, je jedno, kto je kapitánom."

Súvisiace články