Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bartoš tvrdí: Radšej hrať zle, ale vyhrávať

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 23:00

Košice - Keď hlavný rozhodca Juraj Konc v 56. min. po konzultácii s videorozhodcom uznal gól Petra Bartoša v košickom tábore bolo neporovnateľne

veselšie ako povedzme v úvode tretej tretiny. Včerajší súboj 27. kola hokejovej extraligy s Trenčínom opäť raz otestoval nervovú sústavu hráčov, ale aj priaznivcov HC. Na gól čakali modro-bieli do 48. min., ich hru znovu charakterizovala kŕčovitosť, až potom, ako Hvila vyrovnal na 1:1 ožili a súboj s vojakmi po úspešnom finiši vyhrali 3:1. I Petrovi Bartošovi (na snímke) po záverečnom klaksóne spadol zo srdca veľký balvan. "Po dvoch predchádzajúcich zápasoch, ktoré sme prehrali, to už muselo prísť. Pritom aj s Trenčínom sme začali nešťastne. Hostia sa vďaka odrazenému puku ujali vedenia, ale my sme to nevzdávali, dreli sme, išli za víťazstvom a sme radi, že ho máme," povedal nám autor tretieho gólu východniarov.

Košičania sa potrápili, hra im nešla, spoľahnúť sa mohli azda len na bojovnosť. "Poviem to takto, radšej hrať zle a vyhrať, ako naopak. Áno, trápili sme sa, no body sú doma. Na druhý deň sa nikto nepýta, aký bol váš výkon, ale aký bol výsledok. Ak nebudeme hrať dobre, ale budeme vyhrávať, aj tak dobre. Po víťaznom zápase máte perfektný pocit. Určite si to užijete viac, ako keď zanecháte dobrý dojem a z bodov sa teší súper. Tak to bolo predtým vo Zvolene."

Rozhodujúci bol Hvilov presný zásah v 48. min. Po ňom boli Košičania ako vymenení. "Ten gól padol vďaka dôrazu už u Šimurdu a potom aj u Lukáša Hvilu. Luky dve tretiny sedel na lavičke, potom tam vybehol a dal gól, to je bomba. Veľmi nám to pomohlo. Konečne sme dali gól nie po peknej akcii, ale po vydretej, kde dominoval dôraz. Podstatné je, že to tam padlo." Bartoš je presvedčený, že práve takéto zápasy by modro-bielych mohli dostať z kaše. "Vydreté víťazstvo sa vždy cení. Najdôležitejšie sú body, lebo tie sa rátajú v tabuľke." Útočníka, ktorý prišiel pred sezónou do Košíc zo Zvolena, mohol obrať o jeho presný zásah videorozhodca, na neho sa totiž hlavný arbiter obrátil v 56. min. "Rozhodca možno nevidel, že puk bol za čiarou. Dnes tam už nie sú bránkoví rozhodcovia, tak sa chcel u videorozhodcu presvedčiť, ako to bolo. Ja som si bol istý, že ten gól uzná. Jedine, že by bol problém v niečom inom." Dvojgólový náskok si už Košičania ustrážili, Duklu k ničomu nepustili. "Zápas sa dá prehrať aj za pol minúty, aj za nepriaznivého stavu musíte hrať až do záverečného klaksónu."

Tréner HC Ján Selvek priznal, že jeho tím nastúpil s nožom na krku... "Neviem, či si to hráči uvedomovali, ale išli sme do toho s tým, že chceme vyhrať. To vedenie zatiaľ malo trpezlivosť, je dobré, že nám veria stále, ten nôž na krku bude teraz v každom zápase. Práve preto musíme hrať nie na sto, ale na stodesať percent."

Aj v piatok sa modro-bieli predstavia na domácom ľade - proti Nitre. "Musíme ostať pri zemi, dobre sa na nich pripraviť. Máme im čo vracať, veď sme s nimi prehrali tri zápasy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.