Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bartoš: Prospešná facka, spadli sme na zem

Sportnet|Publikované 4. sep 2007 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skSezóna klope na dvere. Košickí hokejisti ju začnú v Steel Aréne. Extraligu síce mali odpáliť v Púchove, ale v

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Sezóna klope na dvere. Košickí hokejisti ju začnú v Steel Aréne. Extraligu síce mali odpáliť v Púchove, ale v domácom prostredí reprezentačnej dvadsiatky ešte nie je ukončená rekonštrukcia štadióna. Fanúšik, hor sa teda v piatok na hokej.

KOŠICE. Jedna z opôr tímu oceliarov útočník Peter Bartoš - nezalamoval rukami ani vo chvíli, keď to vyzeralo tak, že zo šiestich úvodných kôl odohrajú Košičania doma jediný zápas. "Ani trochu si nemyslím, že je to zlé. Viete, ako je to na začiatku, čaká sa od vás, že budete vyhrávať a pritom sa mužstvo len rozbieha, zohráva. Vôbec si teda nemyslím, že hrať zápasy vonku je nevýhoda. Teraz určite nie, za tie roky som sa o tom presvedčil. Ľahšie sa hrá vonku, kde môžeme pokojne vychádzať zo zabezpečenej obrany," tvrdí.

Varovanie pred Púchovom

Košičania hrali v príprave s ľahšími súpermi. A nemuseli sa pred nimi skláňať. Až v poslednom súboji v Székesfehérvári dostali lekciu, prehrali 2:4. "Dostali sme facku. Ale radšej teraz, ako neskôr. Vlastne je dobré, že prišla. Spadli sme na zem. Pred začiatkom extraligy to nie je na škodu," presvedčený je Bartoš, že aj nelichotivý výsledok z Maďarska môže mať pozitívne účinky. "Maďarov viedol Kanaďan, teraz je tam Slovák Jaško. Vieme, ako tvrdo sa pripravovali v Tatrách, využili, že sme do zápasu vstúpili vlažnejšie. Je to výstraha pred prvým zápasom s dvadsiatkou. Nemôžeme si myslieť, že nás čaká slabší súper. Nič nesmieme nechať na náhodu. Máme nejaké ambície, a tak si nemôžeme dovoliť podcenenie."

Céčko poctou

Peter Bartoš sa stal vlani pred sezónou kapitánom. Céčko nosil na drese aj v príprave. Bude aj v extralige? "Zatiaľ nová voľba nebola. Sám od seba som ani neabdikoval, takže neviem," usmieval sa jeden z príkladných bojovníkov v tíme HC. "Pre mňa je to pocta byť kapitánom. Ale ak by chlapci chceli iného, nemám s tým problém."

Najvyššie ciele

Už pred rokom bol pripravený na to, že by ako kapitán zdvihol nad hlavu cennú trofej. Nestalo sa, Košičania skončili pred finálovými bránami. "Jednu trofej som zdvíhal, po víťazstve v základnej časti," podotkol. Ak by si toto prvenstvo oceliari dokázali zopakovať, posunulo by ich to do Ligy majstrov. No rozhodujúce budú tradične boje v play-off. "Trénujete pre to, aby ste mali tie najvyššie ciele. Naposilňované mám na to, aby som trofej dostal nad hlavu, to by som zvládol. Ale bavme sa o tom, čo bude v najbližších týždňoch, play-off je ďaleko."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.