Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Bartoš premenil svoj opakovaný nájazd

Otvárací gól finále. Dal ho už v 61. sekunde Košičan Cebák. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 10. apr 2014 o 00:00

Až samostatné nájazdy rozhodli o osude prvého extraligového finálového zápasu. Séria pokračuje dnes v Steel Aréne o 17. hodine druhým duelom.

Až samostatné nájazdy rozhodli o osude prvého extraligového finálového stretnutia. Hokejisti HC Košice zdolali po dráme Nitru 4:3 a ujali sa vedenia v sérii. Tá pokračuje už dnes v Steel Aréne o 17. hodine druhým duelom.

KOŠICE. V úvodnom finálovom vystúpení viedli košickí hokejisti 1:0, 2:1 a 3:2. Nitra dokázala zakaždým vyrovnať. Stretnutie dospelo do predĺženia.

V ňom sa nerozhodlo, a tak prišli k slovu samostatné nájazdy. V nich dominovali brankári. Na košickej strane Staňa a na nitrianskej Kristan. Diváci v Steel Aréne videli jediný premenený nájazd. Premenil ho skúsený Peter Bartoš. Jeho gól bol víťazný. Oceliari sa tak ujali vedenia v sérii.

„Bol to prvý zápas. Druhý bude možno iný. Dôležité bolo, že sme stále viedli. Len škoda, že sa nám nepodarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Nitre sme dovolili dať góly po našich chybách,“ rozhovoril sa po vydretom víťazstve 4:3 útočník HC Košice Peter Bartoš.

Bartoš bol včera exekútorom dvoch samostatných nájazdov. Sériu začínal. To ešte Kristana neprekonal. Pri svojom opakovanom pokuse však už našiel recept na slovinského reprezentačného gólmana.

„Pri tom prvom pokuse som bol rozhodnutý na 100 %, čo spravím. Pri druhom som váhal do poslednej chvíle. Až keď som prišiel medzi kruhy, tak som si povedal, že to skúsim tak isto ešte raz. A vyšlo to,“ komentovala košická 43-ka svoj víťazný backhandový pokus.

„Na druhý nájazd som sa nepýtal. Pravdupovediac, zaskočilo ma, že ma tréner nominoval. Nebol som spokojný s tým, ako som realizoval svoj prvý pokus. Ale išiel som tam a na druhýkrát to už vyšlo.“

Nájazdy sú o šťastí

Oceliari spravili prvý krok na ceste za svojím cieľom – titulom. Dnes majú opäť výhodu domáceho prostredia.

„Je dobré, že do druhého zápasu pôjdeme s tým, že prvý sme vyhrali. Ale myslím si, že to bude iné stretnutie. Nitra príde s inou taktikou. Opäť bude dôležité zachytiť začiatok zápasu,“ podotkol Bartoš, podľa ktorého úvodný duel série rozhodlo len šťastie.

„Nájazdy sú o šťastí. Nitra má kvalitných útočníkov, my rovnako. To isté sa týka brankárov. Takže je to o šťastí a v tomto zápase sme ho mali my.“Súvisiace články