Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Barteka by A. Kroták najradšej predbehol, ale dôležitejšie sú úspechy mužstva

Sportnet|Publikované 26. dec 2003 o 23:00

Košice - Hokejová extraliga má na programe medzi sviatkami ďalšie dve kolá základnej časti. Hráči HC Košice sa zajtra predstavia doma proti

Liptovskému Mikulášu a v urtorok sa s kalendárnym rokom rozlúčia v Skalici.

Tieto medzisviatkové extraligové kolá kritizoval aj tréner HC Milan Jančuška, podobne aj u hráčov sa tento nápad netretol zväčša so žiadnym nadšením. "Musíme to rešpektovať, ale myslím si, že väčšina hráčov by bola za to, keby sa tie dve kolá odohrali niekedy inokedy," pridal sa k týmto názorom i útočník HC Košice Arne Kroták (na snímke vľavo). Aj tieto slová niečo naznačujú, avšak, odohrať ich hráči musia. Nepoznačí toto medzisviatkové obdobie koncentráciu hráčov? "Ja dúfam, že to tak nebude. Pripravovali sme sa kvalitne, aj sme si oddýchli, takže už nás čaká len to, aby sme zvíťazili."

V zajtrajšom dueli proti Liptákom na svojom ľade si východniari nič iné ani nepripúšťajú, v utorok v Skalici to budú mať ťažšie, keďže tento tím sa v poslednom obdovbí veĺmi slušne rozohral. "Presne tak, proti Mikulášu berieme iba víťazstvo. Skaličania sú doma veľmi nepríjemní, na ich ľade stroskotali aj iné mužstvá. My však urobíme všetko pre dobrý výsledok, preto tam aj pocestujeme už deň vopred. Nechceme si pokaziť Silvestra." Keď Kroták spomínal prípravu na tieto zápasy, treba spomenúť, že počas reprezentačnej prestávky absolvovali Košičania aj krátke sústredenie v Tatrách, v ktorom si vďaka dobrým snehovým podmienkam znovu vyskúšali aj bežky. "Odkedy som v A-mužstve, skoro každý rok sme na bežky chodili. Myslím si, že je to dobré odreagovanie od ľadu. Mne to na bežkách celkom ide." Ako by aj nie, veď Kroták pochádza spod Tatier - z Popradu. "Veru, bola by hanba, keby mi to nešlo," zasmial sa skúsený útočník.

Košičania okupujú v priebežnej extraligovej tabuľke štvrtú priečku, ktorá sa zhoduje s predsezónnymi ambíciami danými vedením klubu. To však neznamená, že by sa nechceli vyšplhať vyššie, napríklad pred Zvolen na tretie miesto. "Samozrejme. Jedna vec je náš cieľ, ktorý máme daný a druhá, že my by sme boli najradšej, keby sme boli prví." K vylepšeniu postavenia v tabuľke chýbajú postrácané body zo súperovych klzísk z úvodu sezóny. Košičanov akiste mrzí aj to, že v poslednom čase sa im bodovo v dueloch s poprednými mužstvami príliš nedarilo, hoci priebeh duelov bol zakaždým takmer úplne vyrovnaný, spomeňme domáce súboje s Trenčínom, či Zvolenom. "V tých zápasoch s mužstvami zo špice tabuľky rozhodujú maličkosti, ktoré robia výsledok. Aj v spomínaných dvoch dueloch to tak bolo. Musíme sa na takéto duely pripraviť ešte lepšie a ešte viac sa skoncentrovať, aby sme nerobili ani maličké chyby, ktoré rozhodujú o výsledkoch. Doterajší priebeh extraligy ukazuje, že súťaž je veľmi vyrovnaná, po čom všetci túžili. My sme predovšetkým postrácali zbytočne body so slabšími, čo nás stálo lepšie umiestnenie. Momentálne štvrté miesto nie je zlé, ale mohlo to byť aj lepšie." Slabinou modro-bielych sa ukazujú byť presilovky, z ktorých dávajú málo gólov. "Príčina je možno v tom, že v presilovkách až príliš veľa kombinujeme, chcelo by to zjednodušiť. Teraz počas prestávky sme sa tomu v príprave venovali, mali sme zopár tréningov zameraných na túto činnosť, tak dúfam, že sa to prejaví."

Arne Kroták potvrdzuje počas svojho pôsobenia v Košiciach povesť kanoniera. Inak to nie je ani v tomto ročníku, s 19 gólmi je najlepším strelcom mužstva. V hodnotení celej extraligy mu však Zvolenčan Bartek ušiel už na rozdiel siedmich presných zásahov. Štve tento veľký odstup košického ostrostrelca? "Aj štve, aj neštve. Ja som sa s Bartekom na túto tému dokonca aj rozprával. Momentálne mu to proste ide lepšie ako mne. Individuálne štatistiky sú však zbytočné, keď mužstvo nie je tak, kde chce byť." Na druhej strane, prednedávnom prebehla médiami správa, že Kroták spoločne s Nitranom Kolníkom ohrozujú Plavuchov historický rekord v počte gólov v samostatnej slovenskej extralige. Plavucha počas aktívnej kariéry nastrieľal v dresoch Košíc a Zvolena 252 gólov, Kolník ich má podľa tejto štatistiky na konte 251 a Kroták zatiaľ 246. "Minule som sa o tom s niekym bavil, lebo mne sa zdá to číslo trošku väčšie, ten rozdiel medzi Plavuchom a mnou by mal byť tuším okolo šesťdesiat gólov. Robili sme si z toho ešte aj srandu, že budem musieť ešte nejaké dve-tri sezóny odohrať, aby som ho dobehol. Aspoň tak mi to tvrdili iní, ja to až tak pozorne nesledujem."

Na záver sme ešte A. Krotáka požiadali, aby prezradil svoje hokejové želanie do nového kalendárneho roka, ktorý prídu už o pár dní. "Želám si, aby sa vyhýbali zranenia nielen mne, ale všetkým športovcom. Kaźdému, aj sebe, prajem veľa zdravia a pohody," vyslovila svoje prianie opora HC Košice.

Program zajtrajšieho 35. kola ST extraligy: Košice - Liptovský Mikuláš, Zvolen - Nitra, Žilina - Poprad, Martin - Trenčín (všetko o 17. hod.), Slovan - Skalica (17.30).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.