Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bartečko verí, že Lev nebude fackovacím panákom

Ľuboš Bartečko. Rád relaxuje pri golfe. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. aug 2011 o 22:00

Ľuboš Bartečko si pochvaľuje partiu, ktorá sa vyformovala v popradskom tíme nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy.

K populárnym športom a športovcom patria aj charitatívne akcie. V prípade hokejistov je na ne zvlášť priestor v lete. No a do Košíc prijali pozvanie Mariána Hossu na Alpinka Charity golf cup 2011 aj dvaja hráči HC Lev Poprad Ladislav Nagy a Ľuboš Bartečko, aby podporili akciu, ktorej výťažok 19 660 eur putoval pre neziskovú organizáciu Mariána a Marcela Hossovcov Hoss Heroes.

KOŠICE. Sobotňajšie podujatie Alpinka Charity golf cup 2011 bral Ľuboš Bartečko ako možnosť spojenia príjemného s užitočným.

So spoluhráčom z klubu Ladislavom Nagyom prišli podporiť charitatívnu akciu a navyše si zahrali golf, ktorý je u hokejistov, zvlášť tých, čo hrali v zámorí, obľúbeným športom.

„Tí ľudia, ktorí boli so mnou v flighte hrali veľmi dobre. Počasie nám vyšlo, bolo to skvelé, pekný oddych,“ pochvaľoval si Ľuboš cestou z ihriska v čermeľskom údolí.

„Prišli sme s Lacom Nagyom podporiť akciu, ktorej výťažok ide na dobré veci. Sme radi, že takto môžeme pomôcť. Radi hráme golf. A čo má tento šport spoločné s hokejom? Podľa mňa nič. Hokej hrám s palicou na ľavú stranu a golf na pravú, takže asi to nemá nič spoločné,“ zasmial sa.

Golf ho baví

Bartečko pričuchol ku golfu v Amerike, kde počas bohatej kariéry hrával.

„Nehrám ho často, tak raz dvakrát do roka. Zväčša v lete, keď som doma, keď prídem na Slovensko. Veľa času na golf nemám. Ja určite na takéto akcie vyhrávať nechodím. Ja sa len zúčastňujem. Laco však hrá dobre. S ostatnými chalanmi sa ale porovnávať nemôžem. Pritom tento šport ma veľmi baví. Oddýchnem si pri ňom,“ priznal dlhoročný slovenský reprezentant.

Famózna partia pod Tatrami

Ľuboš stavil na HC Lev Poprad. A doma pod Tatrami našiel to, čo hľadal.

„V HC Lev je skvelá partia. Až famózna. Polovicu hráčov som poznal, hral s nimi. Príprava je dosť ťažká, ale keby nebola, nikde by sme sa nedostali. Som presvedčený, že takto budeme dobre pripravení. O našu fyzickú prípravu sa stará Marián Voda a musím povedať, že je dobrý kondičný tréner. Chodí po celom svete, vie, čo hokejista potrebuje. Som rád, že s nami bude pracovať celú sezónu,“ vraví skúsený útočník, ktorý sa v jednej kabíne opäť stretol s Ladislavom Nagyom.

Spoločne to ťahajú už nejaký čas, predtým v HK Poprad, v MoDo vo Švédsku, v reprezentácii. „Samozrejme sa zhovárali o tom, kde skončíme. Aj o možnosti vrátiť sa do Švédska. Priorita však bol Lev. Som rád, že nám to vyšlo a verím, že nadviažeme na to dobré, čo nám vychádzalo.“

Ťahať za jeden koniec povrazu

Pred časom sa hokejovým priaznivcom ani nesnívalo, že by sa mohla Kontinentálna hokejová liga hrať aj u nás.

„Pred troma – štyrmi roky tu boli šumy. Ja som veril, že KHL bude na Slovensku. A verím tomu, že kvalita tímu tu je, že v KHL nebudeme fackovacím panákom,“ optimisticky hľadí na budúcnosť Leva hokejista, ktorého pasujú za jednu z kľúčových postáv nováčika súťaže. „Sme tam všetci lídri, musíme len ťahať za jeden koniec povrazu.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.