Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bartečko sa poďakoval Popradu a už sa teší do Švédska

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Skalica/Poprad - Nevďačnú úlohu papierového favorita zvládli vo včerajšom súboji 14. kola popradskí hokejisti, ktorí sa predstavili na ďalekom

skalickom ľade. "Kamzíci pricestovali k poslednému mužstvu tabuľky po úspešnej sérii štyroch víťazných zápasov s jasným úmyslom bodovať naplno. To sa im i napriek ťažkému začiatku stretnutia podarilo a po víťazstve 3:1 si upevnili štvrtú priečku tabuľky.

Súboj na Záhorí bol rozlúčkovým duelom Ľuboša Bartečka (na snímke) s popradským dresom, keďže tento kežmarský rodák odchádza do Švédska, kde bude hrať v klube Lulea HF spoločne s ďalšími dvoma Slovákmi Obšutom a Surovým. "Do Švédska sa už samozrejme teším, ale musím povedať, že som rád, že mi v Poprade umožnili začať sezónu a hralo sa mi tu veľmi dobre, povedal nám niekoľko minút po včerajšom víťaznom zápase Ľ. Bartečko, ktorý odlieta do Škandinávie zajtra a vo štvrtok by už mal odohrať prvé majstrovské stretnutie.

Skúsený slovenský reprezentant mal niekoľko ponúk kde začať sezónu a tak sme sa ho opýtali, či neľutuje, že ju odštartoval, tak ako vlani, práve v Poprade. "Určite nie. Začal som ju tu i minulý rok a keď bude mať o mňa Poprad záujem, rád tak urobím aj na budúcu sezónu. Pre mňa je prvoradé, že po príchode z Ameriky som mohol byť doma, naznačil na ľade neúnavný bojovník, ktorý v štrnástich zápasoch, ktoré odohral v popradskom drese, zaznamenal sedem bodov za tri góly a štyri asistencie.

Aj keď sa v Skalici nerozlúčil s popradským dresom gólovo, víťazne áno a to je najdôležitejšie. "Neprišiel som tu s tým zámerom, aby som mal čo najviac bodov v kanadskom bodovaní, ale preto, aby som sa dobre rozohral a pomohol mužstvu. Som rád, že po slabšom vstupe do sezóny sa chalani rozbehli a v ostatných piatich zápasoch sa dostali do dobrej formy a pohody. Prekonali sme krízu, nezložili sa a v tom je sila kolektívu, zdôraznil Ľ. Bartečko, ktorý podľa vlastných slov bude počínanie Popradčanov v sezóne naďalej pozorne sledovať. "Určite áno. Budem to sledovať prostredníctvom internetu a samozrejme tu mám veľa kamarátov, s ktorými budem stále v kontakte, poznamenal kežmarský rodák, ktorý si počas svojho pôsobenia v popradskom tíme zahral s viacerými spoluhráčmi. S kým sa mu teda hralo najlepšie?

"Najdlhšie som bol na ľade s Mirom Škovirom a práve s nim sa mi hralo najlepšie. Výborné to ale bolo aj s ďalšími skúsenými hráčmi Arnem Krotákom, či Jurajom Halajom. Sú to vynikajúci hokejisti a som rád, že som si s nimi mohol zahrať, ozrejmil Ľ. Bartečko, ktorý potvrdil, že aj jemu osobne sa najťažšie hralo v úvodných dueloch sezóny. "Na ľad som naskočil týždeň po mojom prílete z Ameriky a zo začiatku to bolo ozaj náročné. Postupne sa to zlepšovalo a posledných päť, šesť zápasov som sa už cítil veľmi dobre.

V minulom roku sa Podtatranci prebojovali až do finále extraligy. Kde by to mohli podľa Ľ. Bartečka Popradčania dotiahnuť v tejto sezóne? "Sezóna je dlhá, bude to záležať na viacerých okolnostiach. Liga je tohto roku veľmi vyrovnaná a preto pôjde o to, aby sa dostali do play-off a tam vychytili čo najlepšiu formu. Ak budú hrať tak zodpovedne ako v ostatných piatich dueloch, môžu to dotiahnuť veľmi ďaleko, uzavrel Ľ. Bartečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.