Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Bartečko sa dohodol s Atlantou na dvojročnej zmluve a je spokojný

TASR|31. júl 2001 o 13:57

Atlanta 31. júla (TASR) - So zámorským klubom NHL Atlantou Thrashers sa v pondelok na dvojročnej zmluve dohodol slovenský útočník Ľuboš Bartečko. Po troch sezónach strávených v St. Louis Blues putoval reprezentačný krídelník...

Atlanta 31. júla (TASR) - So zámorským klubom NHL Atlantou Thrashers sa v pondelok na dvojročnej zmluve dohodol slovenský útočník Ľuboš Bartečko. Po troch sezónach strávených v St. Louis Blues putoval reprezentačný krídelník ako obmedzený voľný hráč práve do Atlanty, kam ho vedenie vymenilo 24. júna za právo výberu v štvrtom kole draftu.

"Prostredníctvom môjho agenta som sa dozvedel, že dvojročná zmluva s Atlantou je na svete, takže teraz už treba dotiahnuť iba zopár formalít ohľadom podpisu a môjho príchodu. S jej obsahom som spokojný, splnilo to moje predstavy. Finančné podmienky budú zverejnené neskôr," vyjadril sa k novému kontraktu Bartečko, ktorý momentálne zarezáva po boku viacerých Slovákov pôsobiacich v zámorí na prípravnom letnom kempe v Starom Smokovci. "Do Atlanty sa teším, no veľa o tíme neviem. Trénera Curta Frasera ani viacerých hráčov zatiaľ nepoznám, iba Čechov Šlégra, Štefana a Hniličku," dodal bývalý člen obávaného slovenského útoku v Blues.

V uplynulej sezóne odohral 25-ročný rodák z Kežmarku 50 stretnutí, v ktorých zaznamenal 5 gólov a 8 asistencií. V druhej polovici sezóny po zranení členku sa mu však nedarilo podľa predstáv a do zostavy tímu trénera Joela Quennevilla sa dostával iba sporadicky. Doposiaľ najúspešnejším rokom v NHL bola pre pravé slovenské krídlo sezóna 1999/2000, keď v 67 stretnutiach zaznamenal v drese St. Louis 16 gólov a 23 asistencií.

Súvisiace články