Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Bartečko s otrasom mozgu, na Bojkovovi sa zaňho pomstil Odgers

TASR|26. sep 2001 o 14:02

Atlanta 26. septembra (TASR) - Prípravný zápas proti Nashvillu skončil pre slovenského hokejového útočníka Ľuboša Bartečka už v 8. min, keď po faule lakťom ruského obrancu Alexandra Bojkova utrpel ľahší otras mozgu a zranenie krku

.

Bartečkov návrat na ľad vedenie klubu zatiaľ neuviedlo. Bojkov, ktorý v uplynulej sezóne nazbieral vo svojom tíme v IHL rekordných 147 trestných minút, však za útok na kežmarského rodáka draho zaplatil. Necelé tri minúty po jeho návrate z trestnej lavice, kde si odpykal trest za zákrok na Slováka, si ďalšieho ruského adepta na dres tímu NHL podal ostrieľaný bitkár Atlanty Jeff Odgers s takým dôrazom, že Bojkovovi museli spoluhráči pomôcť dostať sa z ľadovej plochy.

Odgers, ktorý po zápase povedal, že Rusa nechcel zraniť, len si s ním niečo vyjasniť, si za to vyslúžil od rozhodcov trest 5 minút plus do konca zápasu, no tréner Thrashers Fraser Curt Fraser ho za Bartečkovu pomstu neodsúdil: "Za každý takýto herný prejav, ako bol faul na Bartečka, musí hráč prirodzene čakať odplatu."

br

Súvisiace články