Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Bartečko opustí St. Louis takmer isto, Demitra pravdepodobne

Sportnet|25. máj 2001 o 13:14

St. Louis 25. mája (TASR) - Hokejistom St. Louis Blues sa síce podarilo po 15 rokoch opäť postúpiť do finále play off Západnej konferencie NHL, no po hladkom vyradení Coloradom je vedenie klubu nespokojné a chystá v kádri zmeny...

luboš bartečko

St. Louis 25. mája (TASR) - Hokejistom St. Louis Blues sa síce podarilo po 15 rokoch opäť postúpiť do finále play off Západnej konferencie NHL, no po hladkom vyradení Coloradom je vedenie klubu nespokojné a chystá v kádri zmeny, ktoré sa pravdepodobne dotknú aj oboch slovenských útočníkov v tíme Pavla Demitru a Ľuboša Bartečka. Podľa miestnych médií opustí Bartečko bluesmanov cez leto takmer určite a veľmi reálne sa javí aj odchod Demitru, ktorý sa 30. júna stane obmedzeným voľným hráčom.

Spoločne s útočníkom Pierrom Turgeonom a českým brankárom Romanom Turekom je Demitra najčastejším objektom kritiky za slabé výsledky mužstva v sérii s Coloradom (1:4). "Táto sezóna bola pre mňa veľmi ťažká a dúfam, že v mojej kariére sa podobný ročník s toľkými zraneniami už nezopakuje," vyhlásil najproduktívnejší hráč Blues v predchádzujúcich dvoch sezónach a dodal: "V každom prípade by som chcel v St. Louis zostať. Veľmi sa mi tu páči." Dubnický rodák chýbal v základnej časti pre zranenie oka a stehenného svalu v 38 zápasoch a v 15 stretnutiach play off nazbieral osem bodov za dva góly a šesť asistencií. Demitra zarobil za uplynulú sezónu 1,4 mil. dolárov, no zdroje blízke klubu predpokladajú, že sa stane prostriedkom klubu na získanie voľného hráča z Buffala Michaela Pecu, na ktorého si brúsi zuby viacero účastníkov NHL.

Generálny manažér tímu Larry Pleau sa k plánovaným zmenám mieni vyjadriť až po stretnutí klubu budúci týždeň. "Ešte som si to ani poriadne nepremyslel, lebo najskôr sa musím pozbierať z neúspechu s lavínami," trpko skonštatoval Pleau a pokračoval: "Budúci týždeň všetko vyhodnotíme a určíme si priority v ďalšom postupe. Dovtedy žiadne rozhodnutie určite nepadne."

Z tímu, v ktorého kádri bolo ešte vo februári šesť Slovákov, odíde po výmenách útočníkov Michala Handzuša a Ladislava Nagya do Phoenixu a obrancu Petra Smreka do New Yorku Rangers asi aj ďalší člen v minulej sezóne úspešného slovenského útoku prezývaného "Cycling Slovaks" - Ľuboš Bartečko. Miestny hokejový publicista Jeff Gordon považuje jeho odchod za neodvratný: "Päť gólov na 50 zápasov je naozaj málo. Jeho odchod je spoločne s Toddom Reirdenom a Sergejom Gusarovom už takmer istý."

Ak sa potvrdia aj predpoklady o ukončení Demitrovho účinkovania v tíme, bude v prípravnom letnom kempe bluesmanov z pôvodnej slovenskej enklávy účinkovať už iba jediný Slovák - obranca Jaroslav Obšut.

Súvisiace články