Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Bartečko odohrá 5 zápasov za 6 dní, na olympiádu sa teší

TASR|Publikované 29. jan 2002 o 11:14

Atlanta 29. januára (TASR) - Mimoriadne vyťažený bude počas olympijských hier slovenský hokejista Ľuboš Bartečko. Krídelník Atlanty Thrashers totiž ...

Atlanta 29. januára (TASR) - Mimoriadne vyťažený bude počas olympijských hier slovenský hokejista Ľuboš Bartečko. Krídelník Atlanty Thrashers totiž odohrá počas šiestich dní päť zápasov.

Rodák z Kežmarku dostal od svojho zamestnávateľa povolenie odohrať všetky tri zápasy Slovenska v prvej fáze olympiády, čo znamená, že Atlante bude v dvoch dueloch chýbať. "Hrať na olympiáde bolo vždy mojím snom. Už sa nemôžem dočkať, veľmi sa teším," povedal pre zámorské médiá 25-ročný hokejista. Bartečko po dvoch zápasoch Atlanty po sebe, letí 9. februára skoro ráno do Salt Lake City a ešte v ten deň nastúpi v drese Slovenska proti Nemecku a o deň neskôr proti Lotyšsku. "Zápas s Lotyšskom bude kľúčový a možno bude hrať len štrnásť hráčov. Všetci preto odohráme okolo 25 minút. Určite to však zládneme. Musíme," dodal Bartečko. S náročnou misiou strieborného medailistu z MS v Petrohrade je spriaznený aj tréner Thrashers Curt Fraser: "Je to pre Ľuboša veľká príležitosť a česť reprezentovať svoju krajinu. Olympiáda mu dá veľa aj z hľadiska hokejového rastu. Nazbiera tam veľa skúseností."

Súvisiace články