Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bartánus sa nevyspal, tabletky mu nepomohli

Patrik Fotta|Publikované 12. feb 2016 o 15:21

Krídelník HC Košice sa ešte podrobí magnetickej rezonancii.

Slovenský hokejový reprezentant a kapitán HC Košice Marek Bartánus mal na turnaji Slovakia Cup, ktorý sa koná v Žiline, obrovskú smolu. Pre zranenie nedohral úvodný duel proti Bielorusom, ktorý Slováci vyhrali 2:1. Do úvahy prichádzala aj operácia ramena, ktorú však lekári po prvých vyšetreniach vylúčili.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Jeden z najproduktívnejších košických útočníkov, ktorý má v aktuálnej sezóne na konte 31 bodov (12 gólov a 19 asistencií), by mal podľa prvotných odhadov pauzovať štyri až šesť týždňov.

„Dnes večer (včera, pozn. red.) ma čaká magnetická rezonancia, ktorá by mala presnejšie napovedať o rozsahu zranenia. Musím si teda počkať na výsledky a na vyjadrenie doktora Kubašovského,“ povedal pre Korzár Marek Bartánus, ktorý takto opísal nešťastný moment v zápase s Bieloruskom.

„Pamätám si to veľmi dobre. Snažil som sa vyhodiť puk z našej obrannej tretiny a videl som, že na mňa štartuje obranca, takže som sa pripravoval na náraz. Neviem však, čo sa stalo, ale netrafil mi rameno spredu, ale zo zadnej strany do lopatky. Rameno mi poskočilo pod bradu a natiahli sa tam nejaké väzy. Je mi ľúto, že to takto dopadlo.“

Zo štadióna ho brala sanitka

Okamžite po náraze košický odchovanec vedel, že zranenie bude vážne.

„To som vedel hneď v prvej sekunde, pretože je to iná bolesť, ako keď človeka trafí puk,“ skonštatoval Bartánus, ktorý sa prvým vyšetreniam podrobil už v Žiline.

„Mňa brala sanitka hneď zo zápasu do nemocnice, kde mi urobili röntgen a vylúčili najdôležitejšiu vec a síce, že to nemusí byť operované.“

Prvé hodiny po zranení neboli pre rodáka z Liptovského Mikuláša vôbec jednoduché.

„Subjektívny pocit je taký, že je to čerstvé a v noci som sa kvôli tomu príliš nevyspal, aj keď som zobral tabletky proti bolesti. Ja si myslím, že to bude postupne ustupovať, ale momentálne je to bolestivé. Nie je to však nič hrozné. Viem, že s ramenom nemám hýbať, aby som to zbytočne neprovokoval a aby sa to čím skôr upokojilo,“ povedal Bartánus.

Pauzovať bude minimálne mesiac

Záver základnej časti s najväčšou pravdepodobnosťou 28-ročný útočník už nestihne, ale Košiciach by mohol teoreticky pomôcť v play-off.

Jeho absencia vo vyraďovacích bojoch by bola citeľným oslabením, veď ide o jedného z kľúčových hráčov tímu.

„Momentálne to mám zafixované a minimálne päť až šesť dní budem mať ortézu, aby som s rukou vôbec nehýbal. Prvotné predpoklady sú také, žeby som mal pauzovať štyri až šesť týždňov. Po týždni ma čaká len prvá kontrola, ale nechcem nič predbiehať, presnejšie to bude známe, až keď dostanem výsledky z magnetickej rezonancie.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.