Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Barly sa stali niekoľkotýždňovými spoločníčkami

Sportnet|Publikované 23. okt 2008 o 00:00

Nevídanú smolu precítil slovenský futbalový legionár Blažej Vaščák. Po príchode na hosťovanie z talianskeho US Lecce do českej najvyššej súťaže sa

nádejal, že si zahrá do sýtosti vo farbách Teplíc, no zranenie mu skrížilo všetky plány. Pred pár dňami sa podrobil operácii kolena v Bratislave a do konca jesennej časti sa na trávniku už určite neobjaví.

ŠIROKÉ. Tento ofenzívny hráč, ktorý sa objavil aj v reprezentácii, si bude musieť počkať na svoj debut za riekou Moravou do jarnej odvety.

Poškodená chrupavka

Do parády si poškodenú chrupavku zobral lekár reprezentácie doktor Malinovský, ktorému východniar dôveroval. "Poznal som ho z pôsobenia v Artmedii. Okrem toho operoval aj ostatných chlapcov z národiaka, tak som sa mu zveril do jeho rúk," poznamenal bývalý hráč Košíc, Ličartoviec, Trenčína, Trevisa a Ceseny. Zákrok trval hodinu a, našťastie, sa nevyskytli žiadne pooperačné komplikácie ani bolesti. Šesť až osem týždňov musí byť noha v pokoji, nesmie na ňu došľapovať, aby sa postihnuté miesto zregenerovalo. Pri presune si pomáha barlami, aby sa hmotnosť tela neprenášala na koleno a predišlo sa tak otrasom. "Je to nepríjemné, že mám obmedzený pohyb, ale nedá sa nič robiť. Musím to nejako vydržať," podotkol borec, ktorý pôjde onedlho na kontrolu. Informoval nás, že mal poškodený kus zadnej chrupavky na stehennej kosti. "Nebola úplne odtrhnutá, ale odlomená, čo však spôsobovalo problémy a obrannú reakciu kolena. To opuchlo, bolo naliate, takže zákrok bol nevyhnutný." Neskôr príde k slovu regenerácia a po troch-štyroch mesiacoch by sa Blažej mohol zapojiť do prípravy s mužstvom. "Nič nechcem uponáhľať. Radšej to poriadne doliečim, aby som bol celkom fit v nasledujúcom roku."

Pomáhajú mu najbližší

Zaujímavé je, že tento futbalista necítil predtým žiadne problémy. Absolvoval prípravu ešte v Taliansku aj prípravný zápas za Teplice. V lete absolvoval i klasickú lekársku prehliadku. Potom z ničoho nič sa koleno začalo búriť. Úraz, ktorý odštartoval ťažkosti, mohol byť niekedy v minulosti. "Chcelo sa to samo zahojiť, ale nemalo sa ako, lebo chrupavka bola pohodená a dráždila okolie." Táto pauza je jeho najdlhšia v kariére, pred niekoľkými rokmi mal problémy s meniskom na tej istej nohe. Ako na potvoru, Vaščák nestačil odohrať za Teplice ani jeden duel, lebo jeho premiéru skomplikovalo najprv dotiahnutie transferu a vybavenie formalít na zväze. Takto mu ušiel zápas s Ostravou i na Sparte. Keď sa už hotoval na úvodné vystúpenie so Zlínom, zaštrajkovalo koleno. "V klube určite nie sú nadšení z tejto situácie, lebo môj angažmán ich stál nielen peniaze, ale tiež nemálo úsilia. Počítali so mnou, že budem patriť do základnej zostavy. No nedá sa nič robiť, musíme to nejako pretrpieť," priznal maród, ktorý sa zveril do starostlivosti najbližších v Širokom. Hlavne mamka a sestry okolo neho obskakujú. "Som im za to vďačný a uvedomujem si, aké je dôležité zdravie."

7

Súvisiace články