Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Bariča hnevajú slabí útočníci

Sportnet|15. jún 2004 o 00:00

LISABON - Napriek niekoľkým sľubným streleckým príležitostiam a optickej prevahe na ihrisku podporenej štatistickým ukazovateľom držania lopty (54 %) podrobil po zápase proti Švajčiarom (0:0) tréner chorvátskych futbalistov Otto Barič svojich útočníkov .


Ani z tejto šance Chorvát Ivica Olič neprekonal švajčiarskeho brankára Joerga Stiela. Nedeľné stretnutie Chorvátsko - Švajčiarsko sa skončilo bez gólov. FOTO - REUTERSLISABON - Napriek niekoľkým sľubným streleckým príležitostiam a optickej prevahe na ihrisku podporenej štatistickým ukazovateľom držania lopty (54 %) podrobil po zápase proti Švajčiarom (0:0) tréner chorvátskych futbalistov Otto Barič svojich útočníkov tvrdej kritike. V otváracom zápase B-skupiny poslal kouč do základnej zostavy štyroch rodených kanonierov, keď na hrot postavil Tomislava Šokotu a monacké "knieža" Dada Prša, ktorých na krídlach podporovala dvojica Ivica Mornar - Ivica Olič.

Ale ani takáto ofenzívna sila Chorvátom tri body nepriniesla. "Čakal som viac od svojich hráčov, zvlášť keď sme mali v druhom polčase o jedného hráča viac," povedal Barič. "Snažil som sa meniť útočné zloženie, ale jednoducho to nešlo. Nič však ešte nie je stratené, len budeme musieť vyhrať aspoň jeden zápas so silnejšími súpermi," konštatoval chorvátsky kouč.

Streleckú mizériu dokumentovala situácia na konci prvého polčasu, keď po nezvládnutí ofsajdovej pasce sa pred brankárom Stielom ocitli zrazu až piati Chorváti. Švajčiar však aj túto neľahkú situáciu zvládol, keď najprv efektne zlikvidoval Šimuničov pokus a pri Oličovej hlavičke mu pomohlo brvno. Podľa Bariča sa už takéto zahadzovanie šancí nemôže v ďalších zápasoch opakovať. "Určite urobím zmeny. Myslím najmä na Klasniča, ktorý má šancu byť v otváracej jedenástke," uviedol tréner, podľa ktorého by práve kanonier Werderu Brémy mohol priniesť v útoku oživenie.

Bronzový medailista z MS 1998 má šancu na strelecký reparát už vo štvrtok, keď Baričovo mužstvo narazí na obhajcu titulu Francúzsko. (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Fínsko vs. Rusko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Turecko vs. Wales
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Taliansko vs. Švajčiarsko
Kurzy prináša