Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Barič má vyriešiť krízu Austrie

SITA|16. aug 2004 o 17:26

VIEDEŇ 16. augusta (SITA) - Bývalý tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Otto Barič by mal pomôcť Austrii Viedeň dostať sa zo súčasnej krízy. Majiteľ historicky najúspešnejšieho rakúskeho klubu ...

VIEDEŇ 16. augusta (SITA) - Bývalý tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Otto Barič by mal pomôcť Austrii Viedeň dostať sa zo súčasnej krízy. Majiteľ historicky najúspešnejšieho rakúskeho klubu Frank Stronach sa rozhodol angažovať 72-ročného odborníka po tom, ako sa mužstvo, v ktorom pôsobí aj najlepší slovenský futbalista za rok 2003 Vladimír Janočko, ocitlo po piatom kole bundesligy s jediným víťazstvom až na šiestom mieste. Barič by sa mal v najbližších dňoch oboznámiť s fungovaním tímu, na základe svojich poznatkov potom pripraví podrobnú analýzu aj s návrhom riešenia a možného doplnenia kádra. "Barič by mal zistiť, v čom sú naše prednosti a slabiny. Naše mužstvo síce bojuje, snaží sa, ale to je na Austriu málo," povedal Stronach.

Po odvolaní kormidelníka Joachima Löwa v marci tohto roku je Austria oficiálne bez trénera, "fialky" vedie športový riaditeľ klubu Günter Kronsteiner. Stronach sa vyjadril, že v najbližších týždňoch bude hľadať kouča, ktorý by naplnil majstrovské ambície 22-násobného rakúskeho šampióna. Veľkú šancu posadiť sa na lavičku Austrie má práve Otto Barič, ktorý v minulosti viedol aj rakúsku reprezentáciu a s Chorvátskom sa predstavil na tohtoročných ME v Portugalsku.


Súvisiace články