Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Barič končí na lavičke Chorvátska po ME 2004

SITA|12. máj 2004 o 14:22

ZÁHREB 12. mája (SITA) - Tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Otto Barič oznámil, že po tohtoročných majstrovstvách Európy v Portugalsku končí vo svojej funkcii. "Táto práca ma už nezaujíma. Po ...

ZÁHREB 12. mája (SITA) - Tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Otto Barič oznámil, že po tohtoročných majstrovstvách Európy v Portugalsku končí vo svojej funkcii. "Táto práca ma už nezaujíma. Po misii v Portugalsku je koniec. Okolo mňa sa pohybuje množstvo ľudí, ktorí sú večne nespokojní. Nemám nič proti kritike, pokiaľ je rozumná a konštruktívna. Postúpili sme na záverečný turnaj ME, ale týmto ľuďom nič nestačí. Necítim nijakú podporu, spokojnosť ani radosť," povedal 70-ročný kormidelník, ktorému prekážajú predovšetkým časté negatívne ohlasy v médiách. Generálny sekretár Chorvátskeho futbalového zväzu (HNS) Zorislav Srebrič sa k trénerskej otázke zatiaľ nevyjadruje: "Nechceme komentovať výroky pána Bariča. Má platnú zmluvu do 31. júla. Dovtedy zostáva dosť času, aby sme sa spolu porozprávali o budúcnosti. Momentálne nás zaujíma blížiaci sa európsky šampionát."

Otto Barič vystriedal na chorvátskej lavičke po MS 2002 Mirka Joziča. So svojimi zverencami vybojoval postup medzi najlepšiu šestnástku starého kontinentu, keď Chorváti v baráži vyradili svojho veľkého rivala zo Slovinska. Bronzoví medailisti z MS 1998 sa v rámci záverečnej prípravy na tohtoročné ME stretnú aj so Slovenskom, hrať sa bude 29. mája v Rijeke.

Súvisiace články