Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bardejovu sa rysuje staronová posila

Miroslav Hanuščák. Povedú jeho kroky opäť do materského klubu? (Autor: Peter Cingeľ)
Sportnet|Publikované 2. feb 2016 o 23:00

Odchovanec bardejovského futbalu Miroslav Hanuščák hrával už vo viacerých kluboch, ale zakaždým sa vrátil domov.

Všetko nasvedčuje tomu, že sa história v jeho prípade opäť raz zopakuje.

BARDEJOV. Miroslav Hanuščák je odchovancom Partizána Bardejov. Tam začínal ako prípravkár a pokračoval v žiackych kategóriách.

Šikovného krajného obrancu a mládežníckeho reprezentanta si všimli v Dubnici, ktorá mala v tom čase veľmi kvalitne prepracovaný systém práce s mladými hráčmi.

Spolu s Jánom Zápotokom preto odišiel do vtedajšieho MFK. Hrával tam v dorasteneckých súťažiach a reprezentoval Slovensko vo výberoch U15 až U18.

V roku 2007 sa stal hráčom Dukly Praha, ale o rok nato sa vrátil do Bardejova. V období rokov 2010 – 2011 pôsobil v Tatrane Prešov, odkiaľ sa opäť vrátil do materského Partizána.

Stabilným členom základnej zostavy bol do roku 2014. Hrával pravidelne a na ihrisku ho bolo vidieť.

Behavý obranca s dobrou technikou a ofenzívnymi chúťkami bol pre mužstvo jednoznačným prínosom. V roku 2014 si to namieril do OTJ Palárikovo.

V jesennej časti prebiehajúceho súťažného ročníka hrával piatu ligu za FK Gerlachov, kde aj býva.

Prišlo však vážne zranenie a z ihrísk sa vytratil. Do tohtoročnej zimnej prípravy sa opäť zapojil vo „svojom“ Partizáne Bardejov.

Tréner by ho v kádri uvítal

Tréner Kukulský ho pozná ešte z mládežníckych družstiev, i z účinkovania v A mužstve. O Hanuščáka má eminentný záujem a rád by ho videl v kádri pre jarnú časť.

„Miro Hanuščák je skúsený a poctivý futbalista. Je to srdciar a víťazný typ. Ak bude po hernom výpadku a zranení kondične a zdravotne v poriadku, rád ho v mužstve privítam.“

Samotný hráč by rád v Bardejove zostal aj po absolvovaní zimnej prípravy. „Prišiel som do Bardejova kvôli tomu, že chcem kvalitne trénovať, futbalovo ešte napredovať a pomôcť mužstvu.“

V Tatrane Prešov už okúsil aj najvyššiu súťaž. Na otázku, či by si to chcel ešte niekedy vyskúšať, odpovedal: „Čím som starší, tým sa na svoje účinkovanie vo vyššej súťaži pozerám s väčším nadhľadom. Stále mám však len 27 rokov, takže ak by zdravie vydržalo a kondične by som bol na tom dobre, určite by som si to ešte rád skúsil.“

„Hany“, ako ho spoluhráči a tréneri oslovujú, z Bardejova viackrát odchádzal a zakaždým sa aj vrátil. Z jednoduchého dôvodu. „Partizán Bardejov je moja srdcová záležitosť,“ vysvetlil na záver.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 4/2016, v predaji od 2. 2. do 8. 2.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.